Ziyan – Hakan Günday – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir

tarafından
51
Ziyan – Hakan Günday – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir

Ziyan – Hakan Günday – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:
 

Hakan Günday Türkiye’de modern yer altı edebiyatının sayılı isimlerinden birisidir. Oldukça sert ve gotik bir yazım tarzına sahip olan yazar aynı zamanda anlaşılır betimlemeleriyle oldukça okunası yazılar yazmaktadır. Yazdığı satırların altına gizlediği siyasi ve politik bir çok unsur farklı kesimlerce yorumlanarak sert eleştiriler almıştır. Sıra dışı kalemiyle gerçek ve fantastik ögeleri bir arada harmanlayarak okuyucuya sunan yazar tarihin gerçeklerinden yararlanmayı çok sevmektedir.

 

Ziyan Hakkında

‘Beyaz gövdeli zenci köpeklerimiz var. Adları da var. Ama onlar birer heykel. Çağırınca gelmiyorlar artık. Cennetin kapısını bekliyorlar. Karla karışık toprağa gömülebilmek için kulakları dik donuyorlar! Öyle bir cennet ki, paslı demirin bile ak sakalı var. Bizi saran tel örgüler beyaz angoradan örülmüş. Havası havlamayı bırakmış, ısırıyor. Beyaz ağzı etimizle dolu. Bu yüzden sessiz bir ayaz var. Saçaklardan sarkan mızrak dişleri ensemize saplanmış. Gazete kâğıdı gibi buruşmuş derimizde mor diş izleri, bekliyoruz.
Cennetten kovulmayı. Bembeyazız. Soğuk. Donmak. Çözülmek. Tekrar donmak.
Daha fazla hiçbir şeye gerek yok. Fiilleri çekmeye bile. Herkes kalsın yerinde. Bıraksınlar, yaslansın göğsüm sırtlarına, ılıklaşsın enseleri nefesimle. Yavaş yavaş sokayım dilimi derilerine. Aksın içlerine hayatımın zehri. Yirmi adet mermi. Muhteşem! Hepinizi geberteceğim! Ama hepinizi!’

Ziyan – Hakan Günday – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir Kitabını İndir