Zenon – Marguerite Yourcenar Kitabını İndir

tarafından
49
Zenon – Marguerite Yourcenar Kitabını İndir

Zenon – Marguerite Yourcenar Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:
Zenon geçmişin devrimidir. Tıp, teknoloji metafizik gibi bir çok alanda devrimsel buluşlar sağlamıştır.  Gerçek tarih ve kurgu bir karakterle ilginç bir çalışmaya imza atmış olan yazarın bu kitabı bir çok kesim tarafından övgü almıştır. Kime göre bir metafordur. Zenon adlı e kitabı pdf veya epub olarak indirip okuyabilirsiniz.

Zenon Hakkında

“Zenon (L’Oeuvre au noire), yazarın yarattığı bir tipin öyküsüdür; 1510’da Bruges’de ‘nesebi gayrı sahih’ bir çocuk olarak dünyaya gelişinden yaşamına son veren acıklı olaya kadar bütün ömrünü kapsar. O zamanların Avrupa’sında, ortadoğusunda dolaşır; veba salgınında yoksulların, saraylarda kralların hizmetinde hekimlik yapar. Gerek fizik, gerek metafizik konuları üzerinde, çağına göre ileri araştırmaları vardır, başkaldırma ile uzlaşmanın korkulu sınırında gider gelir. Bunalımları ve sorunları güncel olan bu Zenon’un kaderi ve düşünceleri bakımından büyük Alman kimyageri Paracelsus, hekim Servetus, Defterler’in Leonardo’su ve cedelci filozof Campanella ile bağları vardır.”
-Müntekim Ökmen-Okurlarımıza daha önce Hadrianus’un Anıları ve Doğu Öyküleri ile tanıtmaya çalıştığımız Marguerite Yourcenar, Zenon’da bizi yeniden insanlık tarihinin dönüm noktalarından birine götürüyor. Yazarın yok olmaya başlayan kültürleri çağımıza mal etme çabasının okurlarımızda hayranlık uyandıracağına inanıyoruz.

Zenon – Marguerite Yourcenar Kitabını İndir Kitabını İndir