background img
Mar 28, 2018
100 Views

Yurdakök Pediatri Kısım 6: Yenidoğan Hastalıkları Kitabını İndir

Written by

Yurdakök Pediatri Kısım 6: Yenidoğan Hastalıkları Kitabının Açıklaması:

Yurdakök Pediatri Kısım 6: Yenidoğan Hastalıkları

Yurdakök Pediatri Yenidoğan Hastalıkları

Türk Hekimliği İçin “Başyapıt” (Opus Magnum) Niteliğinde Olan “Yurdakök Pediatri” Adlı Kitap; 297’Si Profesör, 129’U Doçent Olan 604 Yazarın Katkılarıyla İki Yıl Süren Çalışmalar Sonucu Ocak 2017’De Yayınlandı.

Dört Büyük Cilt Halinde Yayınlanan Toplam 5672 Sayfalık Eserde Konular 753 Bölümde Ele Alınmış, Anlatıma Yardımcı Olunması Amacıyla 1728 Tablo Ve 2123 Şekil Eklenmiştir.
Eser Bu Haliyle Yalnız Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Alanında Değil, Tüm Tıp Alanlarında Tıp Tarihinde Bugüne Kadar Yayınlanmış En Kapsamlı Ve En Hacimli Türkçe Tıp Kitabıdır.

“Yurdakök Pediatri”Nin 63 Yazar Tarafından Hazırlanan 513 Sayfalık Kısmı (Kısım 6) “Yenidoğan Hastalıkları”Na Ayrılmıştır.
Kitabın Bu Kısmının Ayrı Basımının Yapılmasının Konu İle İlgilenenlere Kolaylık Getireceği Düşünülmüş; Ayrıca “Kalıtsal Metabolik Hastalıklar Kısmı’Nda (Kısım 9) Yer Alan İki Bölüm (Bölüm 23: “Surfaktan Metabolizması Bozuklukları” Ve Bölüm 24: “Bilirübin Metabolizması Bozuklukları”) Eklenerek (Ek Ana Bölüm: “Özgün Metabolik Hastalıklar”) Sunulmuştur.

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir