Yeniçeriler ve Bir Yeniçerinin Hatıratı (Ciltli) Pdf indir

tarafından
10
Yeniçeriler ve Bir Yeniçerinin Hatıratı (Ciltli) Pdf indir


Yeniçeriler ve Bir Yeniçerinin Hatıratı (Ciltli) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 198 sayfadan oluşan Yeniçeriler ve Bir Yeniçerinin Hatıratı (Ciltli) kitabı Ciltli olarak çıkarılmıştır. Kemal Beydilli tarafından kaleme alınan Yeniçeriler ve Bir Yeniçerinin Hatıratı (Ciltli) isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Yeniçeriler ve Bir Yeniçerinin Hatıratı (Ciltli) kitabını 9789753524902 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Yeniçeriler ve Bir Yeniçerinin Hatıratı (Ciltli) pdf oku indir.

Yeniçeriler ve Bir Yeniçerinin Hatıratı (Ciltli) pdf indir

Franz Babinger’in “Sırplı devşirme” diye andığı Ostravica’lı Konstantin Mihail Konstantinovic, Üsküp’ün batısında bulunan Novo Brdo’nun fethi sırasında devşirilir. Onun Türk Kroniği (Kronika Turecka) adıyla Çekçe ve Bir Yeniçerinin Hatıratı (Pamietniki Janczara) adıyla Lehçe neşredilen eseri döneme dair birden fazla gelişmeyi anlaşılır ve sade bir üslupla ele alabilen nadir çalışmalardandır. Kitap, Türklerin dini ve yaşamları, Osmanlı devletinin sosyal ve askeri yapısı ile ilgili çok kıymetli bilgiler sunar.
Bilhassa ilk Osmanlı hükümdarlarından ibu yana girişilen savaşlar, Fatih Sultan Mehmed’in İstanbul’un fethi dahil olmak üzere yaptığı seferlerle alakalı genelde görgü şahidi olarak anlattıkları, esere anıt özelliği yanında bir kronik değeri de katmakta ve kitabı Osmanlı tarihinin kaynakları arasına yerleştirmektedir.
Fikir ve zihniyet dünyasını resmeden kitap, Hıristiyan alemine yönelik, “düşmanını tanı” anlamında ve Türklerin nasıl yenilebileceğine dair verdiği bilgilerle de ön planda gözüküyor. Yeniçeri Ocağı ile ilgili şuana dek yazılan en kapsamlı bilgileri aktaran çalışma bunun yanı sıra belgelerin desteğiyle ocak ile ilgili bilinmeyen hususlara ışık tutuyor.

Yeniçeriler ve Bir Yeniçerinin Hatıratı (Ciltli) kitap özeti

Yeniçeriler ve Bir Yeniçerinin Hatıratı (Ciltli) pdf oku

Yeniçeriler ve Bir Yeniçerinin Hatıratı (Ciltli) Pdf indir