Yemin – Kimberly Derting Kitabını İndir

tarafından
38
Yemin – Kimberly Derting Kitabını İndir

Yemin – Kimberly Derting Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:

Alternatif bir dünya düşünün şimdi. Bir çok insan birbirlerine sınırları olan yerlerde yaşıyor fakat her sınır farklı bir dilde konuşan insanlara ait. Bu tek farkı dil olan insanlar hiyerarşik bir biçimde yönetiliyor. Alt sınıftan birisi kendinden üstün biriyle göz göze gelmesi bile onu ölüme götürecek cinsten bir diktatörlük rejimi. Charlaina çocukluğundan bu yana tüm dilleri bilen ülkede ki tek kişi. Ama bu sırrını saklı tutmak zorunda olduğunu biliyor. Tek özgür olduğu yer kaçak olarak kurulmuş yer altı şehirleri. Burada karşılaştığı yakışıklı çocuk Max onu uzun süredir şaşırtan tek kişidir çünkü Max şimdiye kadar hiç duymadığı bir dil kullanmakta. MAx’ten ne kadar etkilenmiş olsa da casus olma ihtimali olduğu için Charlaina dikkatli olmalı.

 

Yemin Hakkında

Burası Ludania, yaşam koşulları zor bir ülke. Toplum, katı sınıflara ayrılmış durumda ve her sınıf kendi dilini konuşmak zorunda.

En küçük bir sınır ihlali, örneğin üst sınıfa mensup birinin gözlerine bakmak bile, anında idam sebebi.

On yedi yaşındaki Charlaina, küçüklüğünden beri her sınıfın dilini anlama yeteneğine sahip; ve bu yeteneğini kendini bildi bileli herkesten saklıyor. Kendini özgür hissettiği tek yer, artık birer uyuşturucu pazarına dönmüş yeraltı klüpleri. Buralarda insanlar baskıcı kurallardan sıyrılıp kısa süreliğine de olsa rahat bir nefes alabiliyorlar.

İşte Charlaina da burada son derece çekici ve gizemli bir gençle tanışıyor, adı Max. Ve Max, daha önce Charlaina’nın hiç duymadığı bir dilde konuşuyor. Charlaina neredeyse sırrını açık etmek üzere.

Onu görür görmez çarpılsa da Max’in hangi tarafta olduğundan bir türlü emin olamıyor. Sık sık yinelenen acil durum tatbikatları birden gerçeğe dönüşüp de şiddet ve vahşet ülkede kol gezmeye başladığında Charlaina’nın yeteneğinin neye hizmet ettiği anlaşılıyor: Ülkesini zalim bir rejimden kurtarmak.

Zamansız ve mekansız bir kitap Yemin, sınıf gerçekliğini dil üzerinden sembolize ederek katı toplumsal ayrımlara dikkat çekiyor. Karanlık, soğuk ve katı rejimlerin toplumlar üzerindeki baskısını gösterişli ve sürükleyici bir macerayla betimliyor.

 

Yemin – Kimberly Derting Kitabını İndir Kitabını İndir