background img
Mar 23, 2018
230 Views

Yayın Denizi Paragraf Hız Soruları (YGS,LYS,ALES,DGS,KPSS) – Göksu Çetin Kitabını İndir

Written by

Yayın Denizi Paragraf Hız Soruları (YGS,LYS,ALES,DGS,KPSS) – Göksu Çetin Kitabının Açıklaması:

Yayın Denizi Paragraf Hız Soruları (YGS,LYS,ALES,DGS,KPSS) – Göksu Çetin

 

Yayın Denizi Paragraf Hız Soruları (YGS, LYS, ALES, DGS, KPSS)

 

Yayın Denizi tarafından ÖSYM sınavları yönelik yayına hazırlanan Paragraf Hız Soruları sınavlardaki başarınızı arttırmaya yardımcı olacak güncel bir kaynaktır. Kitapta ÖSYM sınavlarından oldukça önemli bir yer tutan paragraf sorularını gerekli zaman ve hızda başarıyla çözebilmeniz için paragraf soru çözüm stratejileri yer almaktadır. Ayrıca kendinizi denemeniz, test etmeniz ve pratiğinizi arttırmanız için kolaydan zora doğru giden süreli hız testleri yer almaktadır. Süreli hız testlerinde her bir testi ne kadar zamanda çözmeniz gerektiği testin başında belirtilmiştir. Ayrıca her bir testin sonunda o testi ne kadar sürede tamamladığınızı, kaç doğru, kaç yanlış ve kaç boş sorunuz olduğu yazabileceğiniz bir alan bulunmaktadır. Böylece testleri çözdükçe gösterdiğiniz ilerlemeyi bu tablolardan takip edebilirsiniz. Süreli hız testleriyle kendinize zaman limitleri koyarak kısıtlı sürelerde soru çözmeye alışmanız, hız ve pratik kazanmanız hedeflenmiştir.

Kitap, liselerde okuyan ve üniversite sınavına hazırlanan 9, 10, 11, 12. sınıf öğrencileri ile ALES, DGS, KPSS gibi diğer ÖSYM sınavlarına hazırlanan adaylar için hazırlanmıştır. Tüm bu sınavlarda adayları en çok zorlayan testlerden biri Türkçedir. Bunun nedeni de bu testte başarılı olabilmek için çözülmesi gereken paragraf sorularıdır. ÖSYM’nin bu sınavların Türkçe testinde sorduğu paragraf soruları genellikle uzun, detaylı ve çözerken dikkat gerektiren sorulardır. Ancak adayların sınav süresince bir teste ayırabilecekleri zaman kısıtlı olduğundan zaman yönetimini iyi yapmaları gerekmektedir. Bu nedenle başarılı olabilmek için bir yandan uzun paragraflarını hızlı çözmeleri beklenmekte bir yandan soruları hızla çözerken ayrıntıları gözden kaçırmayıp hata sayısını minimum düzeyde tutmaları beklenmektedir. Yayın Denizi tarafından hazırlanan Paragraf Hız Soruları bu noktada adaylara hem paragraf sorularını hızlı ve dikkatli çözebilmeleri için gerekli stratejileri sunmaktadır hem de süreli hız testleriyle adayların sınav öncesinde bolca pratik yapmalarına imkan tanımaktadır. ÖSYM’nin uyguladığı Üniversiteye Hazırlık, ALES, DGS, KPSS gibi çoktan seçmeli sınavlarda okuduğunu anlama bölümü büyük yer tutmaktadır. Paragraf soruları ve okuduğunu anlamaya dayalı diğer soru tipleri bu sınavlara giren adayların en çok zorlandıkları bölümlerdir. Okuduğunu anlama sorunu yaşamayan adayların büyük bir çoğunluğu da süreyi yetiştirememektedir. Yayın Denizi yayınlarının hazırladığı Paragraf Hız Soruları adayları bu zor bölümlerde soru çözüm stratejileri, ipuçları ve zamanı iyi kullanma teknikleriyle desteklemektedir. Bir sınav paragrafının nasıl okunacağı, paragraf organizasyonun ne olduğu, soru köklerinin adaydan ne tür bilgiler istediği ve kısa zamanda metinleri hızlıca okuyarak soru çözüm tekniklerini kullanarak adayları sıfır hataya götürecek yöntemlerin neler olduğuna kitapta bolca yer verilmiştir.

Göksu Çetin tarafından yayına hazırlanan kitapta soru çözüm tekniklerinin yanında her bir konu öncesinde kısa ve öz şekilde konunun anlatıldığı bir giriş bölümü vardır. Bu bölümde adayların konuyu ve bakış açısını kavramaları beklenmektedir. Sonrasında da adayların soru çözüm tekniklerini kavrayabilmeleri için çözümlü özgün sorulara yer verilmiştir. Böylece adaylar soru tipleri ve çözümleri hakkında bilgi sahibi olur, aynı tipte bir soruyla tekrar karşılaştıklarında nasıl hareket etmeleri gerektiğini bilirler. Çözümlü sorulardan sonra da mini süreli hız testleri yer alır. Böylece adayların ilk başta çok fazla gerilmeden o konuyla ilgili soru çözmesi sağlanır.

Yayın Denizi tarafından yayına hazırlanan Paragraf Hız Soruları toplamda 272 sayfadan oluşmaktadır. Kitapta yer alan açıklamalar, çözümlü örnekler, sorular ve konu testleri yardımıyla adayların sınavlarda bolca işine yarayacak kavrama, okuma, anlama, tanımlama ve düşünme becerilerinin gelişmesi hedeflenmiştir.

ÖSYM sınav türlerinde öğrencilere başarı sağlayan ve test çözme tekniklerini geliştiren test kitapları öğrencilerin sınavlara hazırlanırken en büyük yardımcıları oluyor. Konu anlatımları yanında her türlü soru örneği ile öğrencileri sınav tekniğine alıştıran kitaplar temel sınav becerileri yanında test çözme hızında da ilerleme kaydedilmesini sağlıyor. Yayın Denizi Paragraf Hız Soruları – Göksu Çetin kitabı ile ÖSYM sınav çeşitleri arasında sözel alanda önemli bir yer tutan paragraf sorularında öğrencilerin başarı kazanmaları hedefleniyor. 9,10,11 ve 12'nci sınıflarda okuyan öğrencilere özel olarak hazırlanan kaynak, paragraf soru ve çözüm stratejileri ile öğrencilerin bu alandaki becerilerinin gelişmesine katkıda bulunuyor. 

Yayın Denizi Paragraf Hız Soruları, Göksu Çetin tarafından hazırlanan önemli bir sınav kitabı olma özelliği taşıyor. Uzman eğitimci sıfatı ile ilköğretim ve lisede okuyan öğrencilere yönelik pek çok kitabı bulunan yazar eğitim ve sınavlara hazırlık konusunda çalışmalarını halen sürdürüyor. LYS, YKS, Türkçe Dil Bilgisi ve Türk Dili ve Edebiyatı konularında sınav kitapları bulunan Göksu Çetin, sözel alanda hazırladığı değerli kaynak kitaplarla öğrencilere bu alanda rehber oluyor. Türk Dili ve Edebiyatı Soru Bankası, Türkçe Dil Bilgisi Soru Bankası ve YGS Türkçe Defter Kitap gibi yayınlar yazarın kitapları arasında bulunuyor. 

Yayın Denizi Paragraf Hız Soruları kitabı ALES, DGS, KPSS, LYS ve YGS sınav türlerine uygun formatta hazırlanarak öğrencilerin sözel başarısına katkı sağlamayı amaçlıyor. ÖSYM sınavlarında büyük yer kaplayan paragraf sorularını iyi anlamak ve çözüm metodlarını bilmek gerekiyor. Zaman alan ve kolaylıkla yanılgı yaratabilen sorulara karşı hızlı okuma, okuduğunu anlama ve hızlı çözüm gibi alışkanlıkları kazanmak büyük önem taşıyor. Uzun, detaylı ve ayrıntılarla dolu olan paragraf soruları ile başa çıkmak ve pratik çözüm tekniklerini uygulamak sınavlarda yarışın bir adım önüne geçmeyi kolaylaştırıyor. Bolca pratik yapma imkânı tanıyan soru tipleri ve çeşitli tekniklerle zenginleştirilen kitap, zaman yönetimi konusunda öğrencilere avantaj sağlamayı hedefliyor. 

Kitap içerisinde paragrafların nasıl okunması gerektiği, soru köklerinin ne anlama geldiği, paragraf organizasyonlarının nasıl olduğu ve adayların ne tür ipuçlarına dikkat etmeleri gerektiği ayrıntılı bir şekilde ele alınıyor. Açıklayıcı bilgilerle dolu olan kitapta metinleri hızlıca okuyarak soru çözebilme, okuduğunu net bir şekilde anlama ve paragraf sorularını hızlı bir biçimde yanıtlama hakkındaki ipuçları adayları sınava iyi bir şekilde hazırlıyor. Bu tür teknikleri kavrayan adaylar sınavlarda minimum hata ve maksimum başarı ile ilerleme şansı yakalıyor. Soru çözüm tekniklerine geniş yer verilen kaynakta ayrıca kısa bir şekilde her konunun anlatıldığı bir giriş paragrafı bulunuyor. Öğrencileri bilgilendiren bu bölümlerde konuların iyi bir şekilde kavranması hedefleniyor. Konu testleri ile detaylı hale getirilen kitapta adayların soru çözüm tekniklerini geliştirmeleri bekleniyor. Mini hız testleri ile de zaman yönetimlerinin geliştirilmesi amaçlanıyor. Soru pratiği gelişen adaylar kolaydan zora doğru hazırlanmış özgün testleri ile soru becerilerini üst seviyeye çıkarma şansı yakalıyor.

Göksu Çetin'in Yayın Denizi Paragraf Hız Soruları kitabı 272 sayfadan oluşuyor. Açıklama bölümleri, örnek çözümler, sorular ve konu testleri ile adaylara kapsamlı bir kaynak olarak sunulan kitapta doğru ve yanlış soruların değerlendirilebileceği bir alan da bulunuyor. Böylece adayların soru çözerken ne kadar ilerleme kaydettiklerini görmeleri de kolaylaşmış oluyor. Dikkat gerektiren paragraf sorularında başarı sağlamak, ayrıntıları yakalamak, soru tiplerine alışmak ve hızlı çözüm tekniklerini geliştirmek için hazırlanan kitap, ÖSYM sınavlarına hazırlanan adaylar için eşsiz bir kaynak olma özelliği taşıyor. 

 

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir