background img
May 22, 2018
74 Views

Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretiminde Konuşma Ve Yazma Kulüp Çalışmaları – Halit Çelik Kitabını İndir

Written by

Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretiminde Konuşma Ve Yazma Kulüp Çalışmaları – Halit Çelik Kitabının Açıklaması:

Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretiminde Konuşma Ve Yazma Kulüp Çalışmaları – Halit Çelik

Elinizdeki kitap, öğrenmekte olduğunuz dili daha etkili ve yetkin kullanabilmeniz için sizlere yeni imkânlar sunacak ve yeni bakış açıları kazandıracaktır. Hâlihazırda B2 ve C1 seviyeleri için hazırlanan bu kitapların önümüzdeki döneme A1, A2 ve B1 seviyeleri için de hazırlanarak serinin tamamlanacağı müjdesini şimdiden vermek isteriz.
Yabancı dil öğretimi okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerileri üzerine inşa edilmektedir.
Sınıf ortamında konuşma ve yazma becerilerinde zaman ve çeşitli imkânsızlıklar sebebiyle kontrol mekanizması daha az işler. Bu yüzden öğrencilerin konuşma ve yazma becerilerinin gelişmesi için sınıf ortamından uzak ve nispeten ders dışı birtakım etkinliklere ihtiyaç vardır.
Konuşma ve yazma kulüpleri öğrencilerin bu ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte hazırlanmış ve elinizdeki kitap da bu amaca uygun tasarlanmıştır.
Konuşma ve yazma becerilerinin gelişmesine katkı sunacağına inandığımız bu kitap, sekiz hafta konuşma ve sekiz hafta yazma olmak üzere toplam on altı haftalık bir kulüp etkinliklerini içermektedir. Her ünitede temel bir konudan hareketle yazma ve konuşma becerisinin kazanımlarını ölçen etkinlikler hazırlanmıştır. Söz konusu etkinliklerin öğretici rehberliğinde yapılması daha uygun olur fakat öğrenci merkezli ve öğrencinin aktif katılımının sağlandığı kulüp faaliyetleri hiç şüphe yok ki daha faydalı olacaktır .
Kulüp faaliyetlerinde yapacağınız etkinlikler sizin karşılıklı ve bağımsız konuşma becerinizi geliştirecek, kişisel kelime servetinizi zenginleştirecek ve hedef dilde okuyup anlama
becerinizi pekiştirecektir. Ayrıca kulüp faaliyetlerinin her etkinliğinde öğrenci, öğreticiden geri bildirim alma imkânına da sahip olacaktır.

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir