Uyuyan Güzeller – Stephen King;Owen King Kitabını İndir

tarafından
99
Uyuyan Güzeller – Stephen King;Owen King Kitabını İndir

Uyuyan Güzeller – Stephen King;Owen King Kitabının Açıklaması:

Uyuyan Güzeller – Stephen King;Owen King

“Şimdi burada dünyanın kaderine karar verilecek.”
Bir gün bütün kadınlar, uykuya daldığında vücutlarını saran bir tür kozanın içinde hapsolurlar ve bir daha uyanamazlar. Eğer uyandırılırlarsa veya bedenlerini saran o koza bir şekilde yırtılırsa diğerleri için ölümcül bir tehdit haline gelirler. Uyudukları sırada başka bir yere gider kadınlar; daha güvenli ve adil bir yerdir burası, erkek şiddeti ve nefret değil, uyum ve dayanışma vardır. Kendilerine yeni bir hayat kurmaya başlarlar. Yalnızca bir kadın bu uyku hastalığından etkilenmez. Her şeyin başlangıcı ve sonu olan gizemli bir kadın: Evie. O, incelenmesi gereken bir tıbbi anomali midir, yoksa öldürülmesi gereken bir iblis midir? Kadınların terk ettiği ve en ilkel dürtüleriyle baş başa kalan erkekler fikir ayrılığına düşerler. Eşlerinin ve kızlarının geri dönmesi için kimi Evie’yi öldürmek, kimi de onu kurtarmak ister. Gezegendeki bütün kadınların –ve erkeklerin– kaderi, bu birkaç gün içinde Dooling adlı küçük bir kasabada belli olacaktır. Baba-oğul King’lerin kaleminden Yunan tragedyalarını andıran epik bir destan, bir modern zaman masalı.
“Eninde sonunda bütün kadınlar uyuyacak, bütün erkekler ölecek ve bu hırpalanmış dünya sonsuzluğa kadar sürecek bir rahatlamayla soluk alacak.”
Stephen King, hepsi de dünya çapında bestseller olmuş elliden fazla romanın yazarıdır. Eserlerinin arasında Doktor Uyku ve CBS’te çok başarılı bir dizi yorumlaması olan Kubbe’nin Altında vardır. 22/11/63 adlı romanı New York Times Book Review tarafından 2011’in ilk on kitabı arasında gösterilmiş, En İyi Gizem/Macera Romanı seçilerek Los Angeles Kitap Ödülü’nü ve Uluslararası Macera Yazarları En İyi Kitap Ödülü’nü kazanmıştır. Yazar, 2003’te Ulusal Kitap Vakfı’ndan Amerikan Edebiyatına Katkı Madalyası almıştır. Kendisi de roman yazarı olan eşi Tabitha King ile Bangor, Maine’de yaşamaktadır.
Owen King, Double Feature ve We’re All in This Together adlı kitapların yazarıdır. Intro to Alien Invasion ve Who Can Save Us Now? Brand New Superheroes and Their Amazing Stories adlı kitapların eş-yazarıdır. New York, Rhineback’te, kendisi gibi yazar olan karısı Kelly Braffet ve kızıyla birlikte yaşamaktadır..

Korku, şüphe ve bilim kurgu yazarı olan Stephen King 1947 yılında doğmuş ve 16 yaşında yazarlık yolunda ilerlemeye başlamıştır. "King of Horror" ismiyle anılan yazarın eserlerinin birçoğu filmlere ve televizyon dizilerine konu olmuştur. Bram Stoker ve World Fantasy ödüllerine sahip olan yazarın ayrıca yazmış olduğu O, Cinnet, Sadist, 21/11/63, Yeşil Yol, Medyum, Mahşer ve Hayvan Mezarlığı en çok satan kitapları arasındadır.Esaretin Bedeli (The Shawshank Redemption), Yeşil Yol (The Green Mile), Cinnet (The Shining), Günah Tohumu (Carrie) ve Benimle Kal (Stand by Me) isimli sinemaya uyarlanmış filmleri ise en çok sevilenler arasında yer almaktadır.