Uygarlık Dönemeci Pdf indir – E-kitapindir.com

tarafından
9
Uygarlık Dönemeci Pdf indir – E-kitapindir.com


Uygarlık Dönemeci pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 288 sayfadan oluşan Uygarlık Dönemeci kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Haluk Yurtsever tarafından kaleme alınan Uygarlık Dönemeci isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Uygarlık Dönemeci kitabını 9786051725192 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Uygarlık Dönemeci pdf oku indir.

Uygarlık Dönemeci pdf indir

Tarihin son sözü yok. Bilimin de. Sistemler, düzenler ise sonludur. Bu kitap, sonlu bir düzen olan kapitalizmin sınırları ve yalnızca kapitalizm olmayan uygarlığın ulaştığı dönemeç üzerinedir.
Kapitalizmin tarihsel ve teorik sınırlarının bilincinde olmak yaşamsal önemdedir. Siyaset, bir “şimdiki zaman” etkinliğidir. Siyasal varoluş ve eyleyiş tarzını bir devrim anına, bir kıyamet uğrağına kilitleyen anlayış, mantığı gereği siyaseti bir tür toptancı boykotçuluğa daraltmaktadır. Sınırların bilincinde olmak ise sistemin sinir uçlarına, Aşil topuğuna yönelen bir siyaset tarzı inşa etmenin zeminini oluşturuyor. Sınır bilinci, yalnızca süreç yorumu yapmak için değil, siyasal strateji belirlemek için de yaşamsal önem taşıyor.
Sınır-kriz ilişkisini, tarihsel-teorik ama bunun yanı sıra güncel siyasal olgu ve dinamikler üzerinden çözümleyebilmek için dikkati yalnızca krize veya yalnızca sınırlara değil, birbirleriyle ilişkileri içinde ikisine birden yoğunlaştırmak gerekiyor.

Uygarlık Dönemeci kitap özeti

Uygarlık Dönemeci pdf oku

Uygarlık Dönemeci Pdf indir