background img
Mar 19, 2018
227 Views

Üç Kedi Bir Canavar – Sara Şahinkanat Kitabını İndir

Written by

Üç Kedi Bir Canavar – Sara Şahinkanat Kitabının Açıklaması:

Üç Kedi Bir Canavar – Sara Şahinkanat

Ayyy! Canavar mı geliyor? Üç Kedi Bir Dilek kitabının kahramanları Piti, Pati ve Pus’un maceraları devam ediyor. Sara Şahinkanat ve Ayşe İnan Alican Üç Kedi Bir Canavar kitabıyla, yine çok seveceğimiz bir hediye veriyorlar bize… TADIMLIK O anda boşuna değil Piti’nin sıçraması… Yüzüne çarpan, rüzgârla savrulan bir kâğıt parçası! Pus alıyor kâğıdı, okuyor yazılanı: Dikkat! Canavara yaklaşmayın, bu aralar çok sinirli! Pus fısıldıyor: Bu bir şaka olmalı. Canavar diye bir şey yoktur Herkes aklını kullanmalı.

Çocuk kitaplarının sevilen yazarı Sara Şahinkanat, Üç Kedi Bir Dilek kitabında yarattığı kahramanlar Piti, Pati ve Pus’un maceralarını Üç Kedi Bir Canavar ile devam ettiriyor. İlk baskısını 2015 yılında yapan eğlenceli çocuk kitabı, macera sever çocukların favorileri arasında  yer alıyor. Japonya’daki 2009 Oshima Uluslararası Elyapımı Kitap Yarışması’nda Kertenkele’nin Sihirli Kuyruğu adlı kitabıyla “Acceptance” ödülünü ve Kim Korkar Kırmızı Başlıklı Kız’dan? adlı kitabı ile “ÇGYD 2009 Yılın En iyi Resimli Öykü Kitabı” ödülünü almış olan usta yazar, 2001 yılından beri yayınladığı çocuk kitapları ile hem çocukların hem de anne babaların en sevdiği yazarlardan biri olmayı sürdürüyor. Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlanmış olan Üç Kedi Bir Canavar isimli eğlenceli macera kitabı da yazarın eşsiz hikâye anlatımı ve Ayşe İnan Alican’ın birbirinden eğlenceli ustaca çizimleri ile çocukların sevgi ödülünü kucaklıyor denebilir. Hem hikâye içerisinde geçen cümle ve imgelemlerin profesyonel şekilde seçilmiş olması; hem de kitap içerisinde yer alan resimlerin birbirinden yaratıcı çizimlere sahip olması, çocukların ilgisini ve sevgisini kolayca toplamaya yetiyor.

Başta oğlu Tan için yazmaya başladığı resimli hikâye kitaplarını kısa süre sonra tüm çocukların hayal dünyasına sunan Sara Şahinkanat, kitabı usta bir yazar olmanın yanı sıra bir anne sıfatı ile ele aldığından; çocuklar için olumsuz örnek oluşturabilecek hiçbir cümle ve görsele kitap içerisinde yer verilmiyor. Kitap 3-8 yaş aralığındaki çocuklara hitap edecek en uygun dille yayımlanmış bulunuyor. Yetişkinlik çağında sahip olunacak olan karakterin temellerinin atıldığı kritik bir dönem olarak adlandırılan 3-8 yaş dönemi, çocukların duyduklarından ve gördüklerinden en yoğun şekilde etkilendiği gelişim dönemi olarak biliniyor. Dolayısıyla bu dönemde tercih edilecek olan tüm kitap, çizgi film, oyun ve oyuncakların uzman kişiler tarafından profesyonelce hazırlanmış olması ve çocuk gelişim uzmanları tarafından onaylı bir şekilde yayınlanması gerkiyor. Bu noktada hem Yapı Kredi Yayınları’nın yıllar boyu vermiş olduğu kusursuz yayıncılık hizmeti, hem de Sara Şahinkanat’ın ödüllü usta yazarlığı Üç Kedi Bir Canavar kitabını güvence altına alıyor denilebilir. Profesyonel yayıncılık ilkesi ile her yıl on binlerce seçkin kitap yayımlayan Yapı Kredi Yayıncılık, söz konusu çocuklar olduğundan çok daha seçici davranarak onları en güzel faydayı sağlayacak olan yazarlarla buluşturuyor.

Akıcı dili ve yaratıcı resimleri ile eşsiz bir macera imkanı veren Üç Kedi Bir Canavar kitabı, tüm bunların yanında hayvan sevgisini de son derece profesyonel şekilde aşılayan bir kitap oluyor. Birden fazla kitap ile bizi üç şirin kedinin eğlenceli hikâyelerine ortak eden Sara Şahinkanat, gelişim döneminde bulunan çocuklara aynı zamanda alçakgönüllülük, cesaret, dürüstlük, paylaşımcı olmanın önemi gibi birbirinden faydalı değerleri de aşılamayı hedefliyor. Hikâyeler içerisinde geçen her bir olayın ve yaşanan her türlü duygunun çocuk algısı tarafından nasıl değerlendirileceğini planlayarak ilerleyen usta yazarın, yazma yeteneğinin yanında anneliğin verdiği gözlem gücünü de en iyi şekilde kullandığı görülüyor. Çocuğu için birçok açıdan faydalı, bir o kadar da eğlenceli hikâye kitapları arayan anne babaların rahatlıkla tercih edebileceği Üç Kedi Bir Canavar isimli kitap, çocuğunuzun kıymetli değerleri sıkılmadan öğrendiği eğlenceli bir kitap olarak karşınıza çıkıyor. Ona birbirinden tatlı üç kedinin macera dolu hikâyelerini anlatırken doyasıya eğlenme imkanı verecek, cesaret ve korkusuzluk gibi önemli değerler ile tanışmasını sağlayacak; ve birbirinden keyifli çizimler ile hayal gücünün son derece gelişmesine katkıda bulunacaksınız. Çocuğunuzun gelişim çağında ihtiyaç duyduğu desteği eksiksiz şekilde verebilmek için Üç Kedi Bir Canavar isimli kitaba ve çok daha fazla seçeneğe Hepsiburada.com’la sahip olabilirsiniz!

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir