background img
Eki 20, 2018
85 Views

Türk'ün Ateşle İmtihanı – Halide Edib Adıvar – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir

Written by

Türk'ün Ateşle İmtihanı – Halide Edib Adıvar – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:
 

1918 tarihi ile başlayıp Cumhuriyetin hemen sonrasına kadar uzanan anı türünde bir gözlem kitabıdır. Bu dönemde ki milli mücadeleye oldukça net bir ışık tutan yazarımız tamamen kendi gözlemlerinden anlatım gerçekleştirmektedir. Halide Onbaşının bu dönemde gördükleri ve yaşadıkları yanı sıra savaşta yaşananlar ve sivilde olanları da adeta bir roman tadında bizlere geçirmektedir.

 

Türk’ün Ateşle İmtihanı Hakkında

Burada. Türkiye, başşehrinden ve Anadolu daki topraklarından mahrum edilmek istenilmiyordu. İmparatorluk un. İstanbul başşehri olarak kalmasına taraftar olmakla beraber. Akdeniz le Karadeniz aracındaki geçidi tarafsız hale sokmak. Ermenistan. Arabistan. Mezopotamya. Suriye ve Filistin V ayrı ayrı parçalara ayırmak vardı.
Halide Edib Adıvar, çocukluk günlerinden 1918’e kadarki anılarını Mor Salkındı Ev başlığıyla kaleme almıştı. Türk ‘ün Ateşle İmtihanı, bundan sonrasını. 1918’den 1923 sonlarına kadar olan dönemi anlatıyor. Ulusal Kurtuluş Savaşı sırasında yaşananlar, yazarın gözlemleri canlı ve etkileyici bir anlatımla okura sunuluyor.
Türk ün Ateşle İmtihanı. Halide Onbaşı’nın. o günleri yaşayan bir aydının içten anlatımıyla yakin tarihimize ışık tutuyor.

Türk'ün Ateşle İmtihanı – Halide Edib Adıvar – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir Kitabını İndir

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir