background img
Eki 23, 2018
79 Views

Tuhaf Kütüphane – Haruki Murakami Kitabını İndir

Written by

Tuhaf Kütüphane – Haruki Murakami Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:
Dünyaca ünlü Japon yazar Haruki Murakami’den büyüklere ithafen yazılmış bir öykü romanı.

Konusu Türkiye’de ve Osmanlı da geçen bir öykü bu. Kitaplar üzerine yazılmış ders niteliğinde satırlar dolu. Kitabı okumaya ayrıca zevk katan unsursa usta illüstrasyon sanatçısı Kat Menschik’in sizi her hikayenin ortasında karşılayan efsane çizimleri. Tuhaf Kütüphane e kitap olarak indirip okuyabilirsiniz.

Tuhaf Kütüphane Hakkında

Bir Osmanlı Vergi Tahsildarının Güncesi adlı kitabı elime aldım, okumaya başladım. Bu, Osmanlıca yazılmış zor bir kitaptı. Ne var ki tuhaf bir şekilde hiç güçlük çekmeden okuyabiliyordum. Kitabın sayfalarını çevirirken, Türk vergi tahsildarı İbn Armut Hasir olmuştum, belimde eğri bir pala, İstanbul’da vergi toplamaya çıkmıştım. Meyve ve tavuk, sigara ve kahve kokuları sokağa ağır ağır akan bir nehir gibi yayılmıştı. Hurma ve mandalina satan seyyar satıcılar yol kenarında yüksek sesle bağrışıyorlardı.

Yalnız bir çocuk, gizemli bir kız ve Koyun Adam. Acaba korkunç yaşlı adamın onları hapsettiği ürkünç kütüphaneden kaçmayı başarabilecekler mi? Haruki Murakami’den büyükler için yazılmış, masal tadında bir öykü. Neden bunlar benim başıma gelmek zorundaydı ki? Oysa tek yaptığım, kitap ödünç almak için kütüphaneye gelmekti. “O kadar da canını sıkma” dedi Koyun Adam, beni avutmak için.”Baksana Koyun Adam” dedim. “Neden o yaşlı adam benim beynimi yemek istiyor ki?” “Bilgiyle dolu beyin çok lezzetli olur çünkü. Yumuşacıktır. Aynı zamanda böyle topak topaktır.”

Tuhaf Kütüphane – Haruki Murakami Kitabını İndir Kitabını İndir

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir