background img
May 1, 2018
392 Views

The Witcher Serisi-4 Kitap Takım – Andrzej Sapkowski Kitabını İndir

Written by

The Witcher Serisi-4 Kitap Takım – Andrzej Sapkowski Kitabının Açıklaması:

The Witcher Serisi-4 Kitap Takım – Andrzej Sapkowski

İngiltere için tolkien, Amerika için george r. R. Martin neyse Doğu avrupa için sapkowski odur.

Rivyalı geralt bir witcher’dır. Henüz küçük bir çocukken seçilmiş, eğitilmiş, büyülerle donatılmış ve mutasyon geçirmiş bir canavar avcısı. Acımasız, tekinsiz, karanlık ve canavarlarla dolu bir dünyada yaşar.

Onun dünyasında peri masalları hiç de saf değildir. Pamuk prenses bir haydut çetesinin başındadır. Güzel ve çirkin’deki roller çok farklıdır. Üç dilek hakkı sunan cinlerle karşılaşmak bile istemezsiniz.

Masumların savunucusu geralt, kızları canavara dönüşmüş ensest krallarla, intikam hırsıyla yanan cinlerle, âşık vampirlerle ve daha nicesiyle karşılaşıyor. Hepsi çok tehlikeli ve hiçbiri göründüğü gibi değil.

“mieville ve neil gaiman gibi sapkowski de eskiyi alip yeniliyor… fantastik türde taze bir açilim.”

– foundation –

“bu kitabi gerçekten, gerçekten çok beğendim… Sapkowski’nin dünyasindaki hiçbir karakter siyah-beyaz değil. Geralt ve canavarlar dâhil herkes grinin bir tonu.”

– the deckled edge –

“dünyadan bikmişliği ve sayisiz savaşta geliştirilmiş güçleri, geralt’i böylesine ilginç bir karakter yapiyor.”

– edge –

“sapkowski’nin wıtcher evreni, modern fantastik edebiyat dünyasinin en detaylilarindan biridir ve birçok yenilikçi fikir sunar. Karmaşik karakter ilişkileri bu dünyayi daha da zenginleştirir… fantastik edebiyat hayranlarinin el üstünde tutacaği bir seri.”

– b&n –

“okuduğum en iyi ve en ilginç fantastik edebiyat serilerinden biri. Sapkowski hiç kimseye benzemeyen bir tasarimci.”

– nerds of a feather –

“sapkowski’nin romani, karmaşik bir büyü gibi; fantastik malzemeler, entelektüel diskur ve ince bir mizahin karişimi.”

– time –

“artik eskimiş bir türde yeni bir soluk. Sakin kaçirmayin.”

– dreamwatch –

“sapkowski’nin müthiş üslubu, sansasyonel olaylar ve ilgi çekici bir atmosfer yaratmadaki bulunmaz yeteneği, gerilimi ve mizahi usta bir harmanda birleştirebilmesi onu eşsiz kiliyor.”

– polityka –

“sapkowski ilginç ve olağanüstü derinlikte karakterler yaratmakta usta. Son dilek melankoli ve mizah dolu bir roman.”

– the wertzone –

“polonyali yazar andrzej sapkowski’nin karakter bazli muhteşem yazilmiş eseri türünün en önde gelen romanlarindan.”

– the specusphere –

“tanidik hikâyelerin böyle farkli ele alinmasi çok sevindirici. Son dilek’in çoğu bir peri masali gibi.”

– sfx –

“doğu avrupa folkloru ve efsaneleri ile güzel prensesler ve huysuz şeytanlar bir arada. Son dilek’te hiçbir şey göründüğü gibi değil. Başladiğiniz zaman birakamayacaksiniz.”

– waterstones –

Kader Kilici

The witcher serisi 2

Rivyalı geralt bir witcher’dır. Daha küçük bir çocukken seçilmiş, eğitilmiş, büyülerle donatılmış ve mutasyon geçirmiş bir canavar avcısı. Acımasız, tekinsiz, karanlık ve canavarlarla dolu bir dünyada yaşar.

Bir witcher’ın hayatı kolay değildir. Yaptığı iş gereği boğazına kadar pisliğe batıp tüm şehri tehdit eden ölümcül canavarların peşine düşer, denizkızlarını ikna etmeye çalışır. Asıl meselenin ejderhayı öldürmek değil hazinesinin nasıl paylaşılacağı olan bir maceraya gönülsüzce katılmak, insanların mı yoksa kadim türlerin mi daha büyük canavarlar olduğuna karar vermek zorunda kalır. Sihirbazlar, prensler, canavarlar, derebeyleri, rahipler, ozanlar ve her türden canavar bu topraklarda yaşar, hayatta kalmak için savaşır, sever ve nefret eder. Hepsinin arasında ise rivyalı geralt tek başına yürür.

Elflerin Kani

The witcher serisi 3

Rivyalı geralt, witcher serisinin ilk romanıyla Geri döndü ve bu sefer dünyanın kaderini Ellerinde tutuyor.

“ben witcher’ım. Yapay olarak yaratılmış bir mutant. Para karşılığında canavar öldürürüm. Anne babaları bedelini öderlerse çocukları korurum. Parasını nilfgaardlı anne babalar öderlerse nilfgaardlı çocukları da korurum. Dünya harap olsa bile -ki bunu hiç sanmıyorum- bir canavar beni öldürünceye kadar bu dünyanın harabeleri üzerinde canavar öldürmeyi sürdürürüm. Bu benim yazgım.”

Yüzyıldan fazla bir süredir insanlar, cüceler ve elfler barış içinde yaşıyordu. Ancak zaman değişti. Barış sona erdi ve farklı ırklar tekrar savaşmaya başladı. Hem birbirlerine karşı hem de kendi aralarında. Cüceler hısımlarını öldürüyor, elfler de insanları ve insanlarla dostluk kuran elfleri.

Bu çalkantılı çağda kâhinlerin beklediği bir çocuk doğar. Cintra aslanı kraliçe calanthe’nin torunu ciri’nin garip güçleri ve daha da garip bir kaderi vardır. Kehanetler onu “alev” diye niteliyor, iyi veya kötü dünyayı değiştirecek kişi olarak.

Nefret Çaği

The Witcher Serisi 4

Rivyalı geralt, kendisini büyücülerin karşısında ve korkunç bir savaşın ortasında buluyor.

“yapamam… Onu yazgısına teslim edemem. Yapayalnız o şimdi… Oysa hiç yalnız kalmamalı, dandelion. Sen bunu anlayamazsın. Kimse anlayamaz ama ben anlıyorum. Eğer yalnız kalırsa, bir zamanlar… Bir zamanlar benim başıma gelenleri o da yaşayacak… Sen bunu anlayamazsın…”

Nilfgaard imparatoru emhyr var emreis harekete geçmek üzere. Tek bir hamleyle kuzey krallıkları’nı parçalamak, önüne çıkmak talihsizliğine düşen herkesi öldürmek veya esir almak istiyor. Geçmişte sodden tepesi’nde büyücüler yüzünden yenilen nilfgaard imparatoru bu sefer zaferle arasına hiç kimsenin giremeyeceğinden emin.

İnsanların ve devletlerin çıkar savaşlarına kesinlikle bulaşmamayı ve daima tarafsız kalmayı seçen rivyalı geralt bu sefer çok zor bir karar vermek zorundadır. Kehanetlerde bahsedilen, tüm dünyayı değiştirmeye yazgılı çocuk onun kendi kızı gibi sevdiği ciri’dir. Ve ciri’yi korumak için geralt’ın yapmayacağı şey yoktur. Nihayet bir taraf seçmek ve canını hiçe saymak dâhil.

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir