background img
Mar 28, 2018
85 Views

Temporomandibular Eklem Cerrahisi Kitabını İndir

Written by

Temporomandibular Eklem Cerrahisi Kitabının Açıklaması:

Temporomandibular Eklem Cerrahisi

Temporomandibular Eklem (Tme) Rahatsızlıkları Toplumun Yaklaşık %2525’İnde Bulunmaktadır. Hastaların Birçoğu Bilinen Konvansiyonel Yaklaşımlarla Cerrahisiz Olarak Tedavi Edilebilirken, Bu Konvansiyonel Yaklaşımların Başarısız Olduğu Durumlarda İse Açık Eklem Cerrahisi Endikasyonu Ortaya Çıkmaktadır. Tme Hastalıkları Ağırlıklı Olarak Diş Hekimliği Fakültelerinde Çene Cerrahları Tarafından Tedavi Edilmesine Rağmen, Ülkemizde Belirli Merkezlerde Açık Eklem Cerrahisi Uygulanmakta Ve Buna Bağlı Olarak Uzmanlık Eğitiminde Eklem Cerrahisi Pratiği Daha Çok Arka Planda Kalmaktadır. Aynı Zamanda Cerrahi Teknikler Konusunda Hem Teorik Hem De Görsel Olarak Kısıtlı Türkçe Kaynak Olması Bu Cerrahinin Diğer Ülkelere Kıyasla Daha Az Uygulanmasına Sebep Olmaktadır. Literatüre Baktığımızda İse, Son Yıllarda Diskektomi Cerrahisinin Konvansiyonel Yöntemlerle Tedavi Edilemeyen Tme Rahatsızlığı Olan Bireylerde Ağrının Azalmasında Ve Çene Fonksiyonlarının Geri Kazanımında Oldukça Başarılı Olduğu Görülmektedir.

Kitabın Özellikleri:
•&Nbsp;Hazırlanan Kitapta, Tme’Ye Olan Cerrahi Yaklaşımı Teorik Bilgiyle Birlikte Temel Cerrahi Teknikleri De Resimler İle Mümkün Olduğunca Aşama Aşama Vererek Zenginleştirilmeye Çalışıldı.
•&Nbsp;Kitap Temelde Tme Cerrahisini Anlatırken Kitabın Başlangıcında Tme Rahatsızlıkları İle İlgili Genel Bir Bilgi Verildi Ve İlerleyen Bölümlerde İse Cerrahi Yaklaşımlar Detaylandırıldı.
•&Nbsp;Klinikte Karşılaşılaşılabilinecek Patolojiler De Göz Önüne Alınarak Kitap Bölümlere Ayrılarak Anlatıldı. Bu Yüzden İlk Bölümden Son Bölüme Kadar Bir Bütünlük İle Ele Alınmalı Ve Okunmalıdır. Örneğin Preauriküler Yaklaşım, Diskektomi Bölümünde Oldukça Ayrıntılı Anlatılırken, Aynı Tekniğin Uygulanabileceği Ankiloz Cerrahisinde İse Daha Yüzeyel Anlatılmıştır.
•&Nbsp;Ayrıca, Tme Cerrahisi Sırasında Ve Sonrasında Karşılaşılacak Olası Komplikasyonlara Da Kitabın Sonunda Değinildi

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir