background img
Mar 26, 2018
56 Views

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır – Ahmet Şerif İzgören Kitabını İndir

Written by

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır – Ahmet Şerif İzgören Kitabının Açıklaması:

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır – Ahmet Şerif İzgören

Daha önce iş yaşamı üzerine çarpıcı görüşleriyle tanıdığımız Ahmet Şerif İzgören bu kitapta daha genel bir yaklaşımla, hayatın her dalında başarı ve mutluluğa giden yola ışık tutuyor. Bazen kahkahalarla gülecek, bazen hüzünlenecek, çokça düşünecek ve bu kitaptan çok keyif alacaksınız. Hayatınızı tekrar gözden geçirmek için 3 saat ayırın ve bu kitabı okuyun. Lütfen bu kitabın üzerine bir uyarı yazın, Evde okunmalıdır diye. Kitap yüzünden metroda ineceğim durağı kaçırdım. Duygu Durak

İnsanlar hayat telaşesi içerisinde yaşamaya kendini kaptırıp, sorumluluklarla boğuşurken, hayatlarına katmaları ve sık sık kendilerine hatırlatmaları gereken önemli bir takım noktaları gözden kaçırabilir ya da unutabilirler. Böyle durumlarda bir dostun fikrine ihtiyaç doğar. Fikrine ihtiyaç duyulan dost, kimi zaman bir kitap olabilir.

Bazı kitaplar, tıpkı bir dost gibi insanın sırtını sıvazlar, kulağını çeker, hatırlatmalar yapar, önerilerde bulunur, uyarır, yol gösterir. O dostların sözlerine her ihtiyacımız olduğunda yanımızda olsunlar isteriz. İşte Ahmet Şerif İzgören'in kaleminden çıkan Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır kitabı da başınız her sıkıştığında açıp bakacağınız, sizi güldüren, hüzünlendiren, düşündüren, altını çizerek tekrar tekrar okuyacağınız bir başucu kitabı.

Ahmet Şerif İzgören, bu sevilen kitabını kaleme alırken, bize hayatın ona öğrettiklerini, kızına anlatır gibi bir samimiyetle yazdığını, bizlerin de kitabı okurken onlara katılmamızı istediğini söyler. Bizi derinden etkilemesi ve hayatımızda değişiklikler yaratması için yazdığını da ekler. Kitap hayatlarımıza temas eden bölümleri, samimi anlatımı, insana tesir eden ve ders çıkarılması gereken anlatıları ile, yazarın bu amacını gerçekleştirir nitelikte.

1965 yılında İzmir’de dünyaya gelen Ahmet Şerif İzgören, Kuleli Askeri Lisesi'ni ve Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili Bölümü'nü bitirdi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde uzun yıllar üsteğmen rütbesine kadar görev alan Ahmet Şerif İzgören, 1991 yılında ordudan ayrıldı.

TÖMER’in Bursa’daki kurucu müdürlüğü, özel sektörde iki şirketin genel müdürlüğü, Academy International’ın kuruculuğu, uluslararası projelerde yürütücülük, öğretim üyeliği gibi birçok görev üstlendi ve çalıştığı kurumlarda değişim yaratıp, sistem oluşturması ile tanındı.

İngiltere, Danimarka, Almanya, Avusturya gibi ülkeler de dâhil olmak üzere, liderlik, takım çalışması, iletişim, yönetim vb. alanlarda 2000’i aşkın seminer ve eğitim verdi. Günümüze değin kişisel gelişim, iş ve yönetim, popüler kültür-bilim, anı ve araştırma ile çocuk edebiyatı alanlarında olmak üzere toplam yirmi iki yayımlanmış kitabı bulunan Ahmet Şerif İzgören, aynı zamanda Türkiye’de ilk çeviri dergisini yayınlayan isimdir.

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Avucunuzdaki Kelebek, Dikkat Vücudunuz Konuşuyor, Uçan Halı Babam, Süpermen ve Uğur Böceği, İş Yaşamında 100 Kanguru, Eyvah! İş Görüşmesi, MOKS, Hıdır Kişisel Gelişiyor, Süpermen Türk Olsaydı Pelerinini Annesi Bağlardı, Takım Çalışması, Geleceğin Organizasyonunu Yaratmak; yazarın başlıca kitaplarıdır.

Yazarın kitaplarının tamamı Elma Yayınevi aracılığıyla bizlerle buluşmaktadır. Elma Yayınevi, 1998 yılında başka bir şirketin bünyesinde Academyplus Yayınevi olarak faaliyete başlamış olup, 2000 yılında bağımsız bir markaya dönüşmüştür. 2003 yılından bu yana "Elma Yayınevi" markası ile hizmet vermektedir. Çoklukla İş/yönetim ve Toplumsal Gelişim alanlarında faaliyet gösteren yayınevi, 2017'den itibaren Eğitim, Popüler Bilim, Popüler Kültür ve Anne Çocuk kitaplarına da yer vererek faaliyet alanını genişletmiştir.

Yazarın kişisel gelişim alanında yazdığı kitaplar arasında bulunan Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Kasım 2002’de yayınlanmıştır. Hayatımıza temas eden yirmi üç bölümden oluşan bu kitapta, her bir bölüm bir kapı olarak nitelenmiş ve bölümlere başlamadan anahtar görevi gören birer cümlelik değerli alıntılar ile başlangıç yapılmıştır. Her alıntıyı, sık sık görebileceğiniz bir yere not etmek isteyecek ve daima hatırlamak isteyeceksiniz.

Ahmet Şerif İzgören’in kitabın öncsözünde bahsettiği eğlenceli bir anıdan gelen ilginç ismi ile Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, iletişim, başarı ve hayat üzerine bir kitap. Sade dili ve keyifli üslubu ile akıcı ve sürükleyici olan bu kitabı elinizden bırakmadan bir nefeste okumak isteyeceksiniz. Ahmet Şerif İzgören'in  Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır kitabına ve daha nice eserine hepsiburada.com'dan ulaşabilirsiniz.

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir