background img
Eyl 19, 2018
61 Views

Stem Program Kitabı: Aşılamayan Nehir Ve Duvarımda Var Bir Delik: Okul Öncesi Ve 1.Sınıflar İçin – Sencer Çorlu;Zerrin Doğanca Küçük;Ayşe Nil;Seçil Çokan Kitabını İndir

Written by

Stem Program Kitabı: Aşılamayan Nehir Ve Duvarımda Var Bir Delik: Okul Öncesi Ve 1.Sınıflar İçin – Sencer Çorlu;Zerrin Doğanca Küçük;Ayşe Nil;Seçil Çokan Kitabının Açıklaması:

Stem Program Kitabı: Aşılamayan Nehir Ve Duvarımda Var Bir Delik: Okul Öncesi Ve 1.Sınıflar İçin – Sencer Çorlu;Zerrin Doğanca Küçük;Ayşe Nil;Seçil Çokan

STEM Program Kitabı: Aşılamayan Nehir ve Duvarımda Var Bir Delik:
Okul Öncesi ve 1.sınıflar için
İlkokul Öğretmenleri için Aşılamayan Nehir” ve “Duvarımda Var Bir Delik” Hikâye ve Etkinlik Kitapları ile Uyumlu Öğretmen Program Kitabı

Bu kitap öğrenciler için hazırlanmış olan “Aşılamayan Nehir” ve “Duvarımda Var Bir Delik” hikâye ve etkinlik kitaplarının, öğretmen tarafındaki tamamlayıcısıdır.
Bu program kitabı, okul öncesi ve 1.sınıf öğrencileri için hazırlanan STEM eğitimlerini kapsamaktadır. Program kitabı, STEM blok planları üzerinde çalışırken, ana ve ara başlıkları tanımlamak ve uygulayıcı öğretmenle arasında ortak bir dil oluşturmak amacıyla hazırlanmıştır. “Aşılamayan Nehir” ve “Duvarımda Var Bir Delik” hikâye ve etkinlik kitapları üzerinden yürütülecek sekizer haftalık çalışmada 4 temanın içeriği, alternatif ürün örnekleri ve ders hazırlık materyalleri ve işleyişi sunulmuştur.
Derslere yönelik kazanımlar, STEM disiplinlerine ait kazanımlarla desteklenmiş, ders içerikleri eğitmenler için yönlendirici ipuçları, önerilerle zenginleştirilmiştir.
Sınıf seviyesine göre tasarlanmış defter ve rubrikleri içerir.
21. yüzyılın bilgi temelli hayatına uygun bağlamlar içerisinde ve disiplinler arası bakış açısı ile öğrenilmesi ve öğretilmesini hedefleyen STEMFeTeMM (Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) Eğitimi için, Bütünleşik Öğretmenlik Projesi kapsamında, okul öncesi ve ilkokul seviyelerinde, MEB kazanımları ile uyumlu olarak hazırlanmıştır.

Öğretmenin, bu program kitabını uygularken, sınıfında tema ile ilişkili etkinlik ve hikâye kitaplarını da uygulaması tavsiye edilir.
• Aşılamayan Nehir / Hikâye
• STEM Etkinlik Kitabı / Aşılamayan Nehir
• Duvarımda Var Bir Delik / Hikâye
• STEM Etkinlik Kitabı / Duvarımda Var Bir Delik

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir