Şeytanname – Mihail Bulgakov – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir

tarafından
49
Şeytanname – Mihail Bulgakov – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir

Şeytanname – Mihail Bulgakov – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:
Ünlü edebiyatçı Gogol’un kaleminin kopyası gibi karşımıza çıkan diğer önemli bir yazar Mihail Bulgakov en az üstadı kadar iyi gotik hikayelerle karşımıza çıkıyor. İnanların korktuğu bir çok varlığa kendi mizahıyla can veren, onları sıradan yan karakterler değilde başrol koltuğuna oturtan her iki yazarında hayran kitlesi oldukça fazladır. Şeytanname e kitap olarak pdf veya epub indirebilirsiniz.

Şeytanname Hakkında

Gogol, hicvini korku unsurlarından yoğurmuştu; eserleri her türlü garabetin meskeni, yaşam alanına dönmüştü. Cinler ve şeytanlar korkutup kaçan figürler değil, ana kahramanları olmuştu. Gogol’den sonra evsiz kalan üç harflilere başlarını sokacakları eserler veren de Bulgakov idi. Bir akrabalık bağını takip etmemizi mümkün kılan da, her türlü gotik zevatın hem Gogol, hem de Bulgakov’un eserlerinde korkuturken güldürmesiydi. Hâlâ daha olanca ağırlığıyla küçük in-sanlarını ezen meşhur devlet bürokrasisiyle toplumsal bellekler bu iki ismin eserlerinde hesaplaştılar.

Şehre sessiz sedasız gelen müfettiş ile, şehre sessiz sedasız gelen şeytamr. gözler önüne serdikleri aynıydı. En kalabalık halleriyle Mir- gorod’ta arz-ı endam eden kahramanların, neşe ve enerjilerinden bir şey kaybetmeden kendilerini Üstat ile Margarita’da bulması tesadüfi değildi. Tıpkı Ölü Canlar’m Çiçikov’unun yolculuğuna Sovyet Mos-kova’sında devam etmesi gibi. Biri diğerinin yıllardan ve akımlardan süzülmüş tezahürüydü.

Gogol’un mirası birisine kalmışsa, o da Bulgakov’dur.