background img
Eki 22, 2018
95 Views

Şeytan'ın Stajyeri – Donna Hosie Kitabını İndir

Written by

Şeytan'ın Stajyeri – Donna Hosie Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:
 

 

Mitchell adında adam dünya hayatında çok iyilik sever biri sayılmazdı. Fakat kendisinin bile ön göremediği oldukça vakitsiz ve genç bir yaşta öldü. Mitchell ölmekle kalmadı Şeytanın Stajyeri oldu. Fakat Mitchell bunu ve ölümü kendine sindiremiyordu. Uzun süre ŞEytanın emrinde Cehennemin farklı köşelerinde koşturdu durdu. Bu sırada kulaktan kulağa yayılmış bir efsane olan dünyaya geri dönüş makinesi olduğunu duyan Mitchell hemen tek umudunun peşine düştü. Mitchell ve Cehenemde tanıştığı bir kaç arkadaşı ne pahasına olursa olsun tekrar dönmek için o makineyi bulmalıydılar. Bu sırada Cehennem yaratıklarından birisi Mitchell’in planını öğrenir..

 

Şeytan’ın Stajyeri Hakkında

Her şeytan Cehennem’den çıkmak ister. Peki ya gerçekten bir yol varsa?..

Zamansız ve pek de kahramanca olmayan ölümünden sonra, Mitchell Johnson kendini Cehennem’de Şeytan’ın stajyeri olarak oradan oraya koştururken bulur. Vakitsiz ölümünü bir an aklından çıkaramayan Mitchell’a, efsanelerde bahsedilen bir zaman makinesi tekrar dünyaya dönebilme şansı verir.

Bu planı gerçekleştirebilmek için, her ne kadar onları riske atmak istemese de, arkadaşlarına ihtiyaç duymaktadır. Her gencin kendi ölüm zamanlarına dönmek için farklı sebepleri vardır. İçlerinden biri Cehennem’in korkunç yaratıklarının dikkatini çektiğinde, kendilerini ölümcül bir çıkmazın içinde bulurlar. Düştükleri bu karanlıktan kaçış yolunu bulabilecekler midir?

Şeytan’ın Stajyeri  Ödüller ve Yorumlar

YALSA
2015’in En İyi Kitaplar Listesinde

CYBILS
En İyi Gençlik Romanı Adayı

CBC
En Etkileyici Gençlik Kurgu Ödülü Adayı
“Mizahi bir anlatımın yanı sıra gerilimden hoşlananlar için muhteşem bir eğlence!”

Kirkus Reviews, Yılın Gençlik Kitabı Ödülü

“İlginç karakterler, durmak bilmeyen macera ve bir parça duygusallıkla harmanlanmış komedi, kara mizah arayan gençleri hayal kırıklığına uğratmayacak. Ölümden sonraki yaşama şöyle bir göz atmak, okuyucuları merak içinde bırakacak.”
-School Library Journal-

“Ölümüne komedi ve ölümüne ciddiyet arasında gidip gelen bir hikâye… Hosie, paradoksları ve geçmişi değiştirmenin beklenmedik sonuçlarını zekice bir araya getirmiş. “
-Booklist-

“Elinizden bırakamayacaksınız. İnanılmaz sürükleyici bir hayal gücü, muhteşem karakterler, kara mizah serpintileri, akıcı bir hikâye, müthiş bir zaman yolculuğu…”
-Charlotte’s Library-

 

Şeytan'ın Stajyeri – Donna Hosie Kitabını İndir Kitabını İndir

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir