background img
Eki 17, 2018
75 Views

Seni İçime Gömdüm – Andrew Jolly Kitabını İndir

Written by

Seni İçime Gömdüm – Andrew Jolly Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:
 

İki sevgilinin olduğu bir çok kitap okumuşsunuzdur aşk üzerine. Ama bu kitap işte bu sevgililerden birinin ölümü sonrası başlıyor. Kabrero dünyalar kadar sevdiği karısının öldürülmesi ardından cesedini olduğu yerden alıp gömmek için bir yer aramasıyla süren konu sizleri yalnızlığın dibine çekerken diğer yandan da yozlaşmış zihniyetlerin çıkarları uğruna kurulmuş bir düzende aykırı bir kişi olan Kabrero’nun yaşadıklarını sizlere sunuyor.

Seni İçime Gömdüm Hakkında

Bazı kitapların tiryakileri olur.

Seni İçime Gömdüm, bu tür kitaplardan.

Romanın kırık dökük bir İngilizce’yle konuşan başkişisi Kabrero, Kızılderili karısının cesedini dağlardan indirdikten sonra şöyle düşünüyor:
“Eline tüfeğini alıp, fişeklikleri göğsüne çaprazlamasına asıp, atını üstlerine sürse, kasabanın sokaklarında ölüm saçarak, önüne geleni yağmalayarak, yakıp yıkarak dolaşsa, kasabayı yerle bir etse bile, gözlerinden okunan bu sevginin ürküttüğü kadar ürkütmezdi onları.”
Bu roman, aşkın yırtıcı inceliğine inanan tiryakilere sesleniyor: Şiddetin kol gezdiği bir dünyada aşkınızı nereye gömersiniz?

“Seni İçime Gömdüm, tutku ve başkaldırıyla iç içe dolanmış bir yalnızlığın öyküsüdür. Güçlülerin sömürgesi olmuş, çeşitli kültür bireşimlerinin etkisiyle kimlik bunalımına düşmüş, çelişkiler içinde yaşayan bir toplumdaki
aykırı kişinin öyküsüdür bu. (…)

Seni İçime Gömdüm Yorumlar

Seni İçime Gömdüm, büyük bir aşkın yanı sıra Meksika insanın kimlik arayışının öyküsüdür temelde. Ama zaman ve mekânı bir yana bırakıp içinde yalnızlığın çağrısını duyan her insanın öyküsü olarak da okunabilir gibi geliyor bana. Yazar ününün, kitap basım sayısının en önemli ölçütler olduğu koşullanmasına girmemişseniz, Tomris Uyar’ın ustaca çevirisiyle Seni İçime Gömdüm’ü okumak, hele Bozkurt Güvenç’in özen dolu çevirisiyle Yalnızlık Dolambacı’nın aydınlığında okumak, çok zevkli anlar yaşatacaktır size. Ben kendi adıma, Seni İçime Gömdüm’ü bir kez daha okuma isteğini duyduğumu söyleyebilirim rahatlıkla. Bu gizemli yapıtta keşfedebileceğim daha neler vardır kim bilir.”
Nesrin Kasap/Cumhuriyet Kitap

Seni İçime Gömdüm – Andrew Jolly Kitabını İndir Kitabını İndir

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir