Seni Bana Vermişler – Elif Yağmur Urfalıoğlu Kitabını İndir

tarafından
50
Seni Bana Vermişler – Elif Yağmur Urfalıoğlu Kitabını İndir

Seni Bana Vermişler – Elif Yağmur Urfalıoğlu Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:
 

Urfa’da geçen konusuyla bir töre evliliğini konu edinen “Seni Bana Vermişler” adlı romanın konusu şu şekilde.

O yörelerde genelde olan ve olağan karşılanan bir durum iki kişinin bir birinden haberi olmadan, bir birlerine verilmesi. Kızımızda bir sabah kalktığında Ömer ağaya verildiğini öğrenir. Ömer ağanın yanına gidip yüzleşmek ister. Fakat Ömer ağada en az kendisi kadar şaşkındır. Fakat başlarda zoraki bir birliktelik gibi görünse de ve bir birlerini istemiyorlarmış gibi davransalar da ikisi de etkilenmiştir.

 

Seni Bana Vermişler Hakkında

“Yani Ömer Ağa’yla evleneceğim…” diye mırıldandım sanki yeni bir şey duymuşum da öğrenmek için tekrar etmeme gerekiyormuş, kendi sesimden duyarsam anlayacakmışım gibi.

“Evet, evleneceksin benimle.”
“Beni sana vermişler yani…” dedim, salak gibi tekrar ediyordum.
Karşımdaki adamın sert bakışları altında ezilmeye başladım.
” Evet seni bana vermişler!”

Bunu söylerken geniş göğsünü şişirmiş, sanki kendisi içinde zor bir şeymiş gibi mırıldanmıştı. Yani o da beni istemiyordu. Bu yaşına kadar evlenmediğine göre Urfa’da evde kalmış bile sayılırdı. Aslında hâlâ fena olmadığını düşünüyordum. Mavi gözlerine inat karanlık bakışları beni korkutuyordu. Esmer yüzüne yakışan kirli sakalıyla sert ve kötü adam imajı vardı. Yüzünde. Sadece bir ağada da olabilirdi. Gerçi her türlü benim müstakbel kocamdı yahu bu adam!

Seni Bana Vermişler – Elif Yağmur Urfalıoğlu Kitabını İndir Kitabını İndir