Sen Hayatıma Dokununca – Timur Tiryaki Kitabını İndir

tarafından
44
Sen Hayatıma Dokununca – Timur Tiryaki Kitabını İndir

Sen Hayatıma Dokununca – Timur Tiryaki Kitabının Açıklaması:

Sen Hayatıma Dokununca – Timur Tiryaki

iç tanımadığınız birisine karşı aşinalık hissettiğiniz oldu mu? Peki bu kişi ile bir yolculuk sırasında derin bir içsel sohbete çekilirseniz sizce hayatınızda neler değişebilir?
Birilerine yardımcı olmak acaba kendimize yardımcı olmak mıdır?Timur Tiryaki birkaç yıl önce bir yolculuğa çıkması gerektiğine karar veririr. Bu yolculuğun başlangıç noktası olan 11 saatlik uçak yolculuğunun hayatını değiştireceğinden habersizdir, ta ki Gabrielle “tesadüfen” yanına oturana kadar.
, •Hayattaki en büyük zenginlik nedir?
•Anlamlı ve yapıcı bir yaşam felsefesi nasıl oluşturulur?
•Kendin Olma Manifestosu nedir?
•Alfa İnsan Olmak ne demektir?
•Bilgili mutsuzluktan bilge mutluluğuna doğru nasıl gidebilirim?
•Soyutu somuta dönüştürme süreci nedir?
“Sen Hayatıma Dokununca” unuttuğunuz konuları tekrar hatırlamanıza yardımcı olacak. Belki eskiden yaptığınız ama artık yapmadığınız, yakında okuduğunuz ama uygulamadığınız bir çok şeyi fark etmenize, kendinizle yüzleşmenize yardımcı olacak. Uzun bir uçak yolculuğu, iki kişi için en fazla ne kadar anlamlı bir hale dönüşebilir?

Gabrielle tüm gemileri yakıp “hayatının yolculuğuna” çıkmıştır… Bu yolculuk ona hayatının amacının ne olduğunu, kendi olma yolunda attığı adımların nereye gitmesi gerektiğini gösterecektir. Nasıl mı? Aynı anda kendisinin de hayatına dokunacağı bir yabancı ile tanışmasıyla…

Kimdi bu yabancı? Kendini sıkışmış hissettiği bir anda, bu ruh halinden kurtulmak amacıyla çıktığı yolda iç sesini arayan biriydi o. Gabrielle’in deyimiyle insanların yaşamını altına çeviren bir simyacıydı… Yazarın kendi yaşadıklarndan yola çıkarak yazdığı kitapta, hayat amacını arayan, “kendi olmaya çalışarak” mutluluğu amaçlayan herkes kendinden bir şeyler bulacak.