Sefiller – Victor Hugo – PDF ve EPUB indir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir

tarafından
50
Sefiller – Victor Hugo – PDF ve EPUB indir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir

Sefiller – Victor Hugo – PDF ve EPUB indir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:
 

Victor Hugo’nun bu eserinde aslında onun hayat görüsünün tam tersi ironik bir yansımasını görüyoruz. Kötülük üzerine yazılmış döneme damgasını vuran “Sefiller” adlı roman o zamandan bu zamana günceliğini yitirmeden hayata dair bize gerçekleri tokat gibi salıyor. Meşhur yazarın yine en meşhur kitaplarından biri olan Sefillerin EPUB ve PDF versiyonlarını sitemiz aracılığı ile indirebilirsiniz.

Sefiller Hakkında

Victor Hugo, cehalet ve sefalet kelimeleriyle özetlediği bu toplumsal çöküşün gerçek sebeplerini büyük toplum bilimci çağdaşlarından birisi gibi tahlil etmiyor. Onun bildiği karşısında kalbinin sızladığı, “sun’i olarak oluşturulan şu medeni cehennem”dir. İnsanlar istemiş, eğitilmiş ve iyiliğe alıştırılmış olsalar bu cehennem cennete dönüşebilecektir. Çünkü kötülük asli değil sonradan oluşan bir olgudur ve tamamen sunidir.


İnsan tabiatı iyilikler ve faziletler kaynağıdır. Her insanın ruhu yücelik yeteneğine sahiptir. Toplumun cezalandırdığı ve zindanlara atılan insanların ruhları da yücelebilir. Hugo’ya bu görüşünü destekleyecek örnekler gerekiyordu. Fakat bunları gerçek hayatta bulamayınca hayal dünyasında oluşturdu ve yaşattı. “Sefiller” bu oluşumun eseridir.

Sefiller – Victor Hugo – PDF ve EPUB indir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir Kitabını İndir