background img
May 26, 2018
86 Views

Sarayın Bozkurtları – Sabahattin Önkibar Kitabını İndir

Written by

Sarayın Bozkurtları – Sabahattin Önkibar Kitabının Açıklaması:

Sarayın Bozkurtları – Sabahattin Önkibar

Gazeteci-yazar Sabahattin Önkibar son çalışması “Sarayın Bozkurtları”nda, seçim sürecine giren Türkiye’de ülkücü harekete ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye dair anı, izlenim ve gözlemlerini aktarıyor.
Önceki kitabı “Devlet Bahçeli ve Ülkücüler Hakkında Her Şey”in toplatılma serüvenine de değinen Önkibar, kitabında ülkücü camianın önde gelen isimlerinin tanıklıklarına da geniş yer veriyor, ülkücü harekete içeriden ve objektif bir bakış gerçekleştiriyor. 12 Eylül öncesi ve sonrası ülkücüleri ile İstanbul ve Anadolu ülkücüleri arasındaki kıyaslamalar, kitabın en ilginç bölümleri arasında.
Devlet Bahçeli’nin başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı tekliflerini neden geri çevirdiğini, güven eksikliği olup olmadığını, eleştiriler karşısındaki tepkilerini ve nasıl milletvekili seçildiğini de anlatan Önkibar, Bahçeli’nin bir zamanlar sert eleştiriler yönelttiği AKP ve Recep Tayyip Erdoğan’la işbirliği dönemini de sorguluyor.
İYİ Parti ve Meral Akşener’in siyaset sahnesine çıkışıyla birlikte ülkücülerin tam ortadan ikiye bölünüşünü de birinci ağızdan aktarımlarla sergileyen “Sarayın Bozkurtları”, güncel siyasi gelişmelere ışık tutan, siyasi tarihimizde derin izler bırakacak, çok tartışılacak ve kendinden çok söz ettirecek bir kitap.

KİTAPTAN:
Diyeceksiniz ki “ama Devlet Bahçeli’nin Meral Akşener için ileri sürdüğü FETÖ’cü olduğu ve onun için partiden dışlandığı iddiası var!”
O ifadenin zerre bir önem ve değeri yok; niye mi?
Yaşananlar kayıtlı yani arşivler ortada. Devlet Bahçeli, kendisine kim rakip olduysa hep benzer isnatlarda bulundu. Mesela 2011 Kurultayı’nda MHP genel başkan adayı olan Koray Aydın için Devlet Bahçeli, “FETÖ’nün adayı” demişti.
Sonrası malum aynı Bahçeli, Koray Aydın’ı kontenjandan Trabzon listesinin başına yazıp milletvekili seçtirdi.
Dahası, onun için yakın geçmişte “Çok iyi ülkücüdür” ifadesini bile kullandı.
O zaman soralım:
Koray Aydın FETÖ’cü değil miydi?
Değildiyse 2011’de aday olduğunda ona, o şekilde saldırmak bir genel başkana yakışıyor mu?
Yok, gerçekten FETÖ’cü ise onu 2015 seçimlerinde iki kere Trabzon’dan birinci sıradan aday yapmak neyin nesi?
Örnek sadece Koray Aydın değil.
2006 tarihinde Bahçeli’nin yine kendisine rakip olan Prof. Ümit Özdağ için “MOSSAD ajanı” dediği kayıtlardadır.

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir