background img
Eki 22, 2018
112 Views

Sappho Uçurumdaki Çığlık – Erica Jong – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir

Written by

Sappho Uçurumdaki Çığlık – Erica Jong – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:
Aşk, hayat ve seks hakkında derin düşüncelere ve tabuları yıkmaya odaklı olan efsane kitap Sappho Uçurumdaki Çığlık adlı kitap sizleri davet ediyor. Sappho yakışıklı ama kedisine yasak olan bir adamla ilişki yaşarken yakalanınca yargılanmamak adına kendine sunulan yaşlı bir adamla evlilik yapmak zorunda kalıyor. Fakat bu evliliğin kapıları ona bir çok çarpık cinsellik kapılarını açıyor. Sappho dışarıdan bakılınca iğrenç olan hayatın cazibesine kendisini çabuk kaptırıyor..

 

Sappho Uçurumdaki Çığlık Hakkında

Uçurumdaki Çığlık Sappho, aşkın en büyük şairinin düşüncelerinin peşinde 2600 yıl öncesine yapılan bir yolculuktur. On dördünde yakışıklı şair Aleaeus tarafından baştan çıkarılan Sappho, onunla vatanı olan adanın diktatörüne yönelik bir komploya karışıyor. Yakalandıklarında, evlilik yaşamının onu belalardan koruyacağı düşüncesiyle yaşlı ve itici bir adamla evlendiriyor. Ancak bu onu, Delfi’den Mısır’a ve hatta Amazonlar Ülkesi’nden Hades’in karanlıklar ülkesine kadar hem erkekler hem de kadınlarla şehvet dolu maceralara atılmaktan alıkoyamıyor.

Efsanem Afrodit efsaneleriyle karıştırılır. Yakışıklı kayıkçının aşkı için ölüme atladım mı? Kadınları mı erkekleri mi seviyordum? Eğer sevmek için yeterince şanslıysanız, aşığınızın hangi süslü bedenle övündüğünü kim umursar ki? Sulu bir incir olan ilahi delta ve tören asası güçlü penislerin her biri düşünülenin tersine Afrodit’in görünüşleridir yalnızca. Delta Afrodit kadar yumuşak, penis Ares’in mızrağı kadar serttir. Ve kimse toprak örtü dışında, hiç bir şeyi fazla taşıyamaz üstünde. Tutku şiirleri kalır yalnız geriye.

Sappho Uçurumdaki Çığlık Yorumlar

“Uçurumdaki Çığlık Sappho’yu okuyun. Size yaşam, aşk ve -evet- seks hakkında bir sürü yeni fikir verecektir.”
-New York Post-

“Jong, bir kadın cinselliği anlatıcısı olarak hala tabuları yıkıyor.”
-Los Angeles Times-

 

Sappho Uçurumdaki Çığlık – Erica Jong – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir Kitabını İndir

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir