Sadık Uygun 4.Sınıf Seti Kitabını İndir

tarafından
49
Sadık Uygun 4.Sınıf Seti Kitabını İndir

Sadık Uygun 4.Sınıf Seti Kitabının Açıklaması:

Sadık Uygun 4.Sınıf Seti

Ürün Detaylı Açıklaması
Kazanımlara Paralel Hazırlanmıştır.
Pratik Yaptırarak Öğrencinin Konuyu Pekiştirmesini Sağlar.
Kalabalık Devlet Okullarında Öğretmene Kolaylık Sağlar.
1. Aşamalı Öğrenme: Aynı Soru Gövdesiyle Gittikçe Zorlaşan A Ve B Grubu Şeklinde Problemler Hazırladık. Yani Kolaydan Zora Doğru Öğrenme Yöntemini Kullandık.

A Grubu Örnek: Tanesi 3 Lira Olan Kalemlerden 8 Tane Aldım. Kaç Lira Öderim?
Çocuk Bu Problemde Kaç Lira Ödeyeceğini Bularak Bir Bilinmeyenli Soru Tipini Öğreniyor.

B Grubu Örnek: Tanesi 3 Lira Olan Kalemden 8Tane Aldım. 40 Lira Verirsem Kaç Lira Para Üstü Alırım?

Dikkat Ederseniz B Grubundaki Sorunun Gövdesiyle A Grubundaki Sorunun Gövdesi Aynı. Ancak A Grubu Bir Bilinmeyenli Bir Problem, B Grubu İse İki Bilinmeyenli Bir Problem. İşte; Çocuk A Grubundaki Bir Bilinmeyenli Soruyu Çözerek Bir Aşamaya Kadar Geliyor. Küçük Bir İlerlemeyle B Grubundaki İki Bilinmeyenli Soruyu Çözebiliyor.

2. İlişkilendirme Yoluyla Öğrenme: Her Konu Sonunda O Konuyu Hayat Bilgisi Veya Türkçe Dersiyle İlişkilendiren Sorular Sorduk. Böylece Disiplinler Arası İlişkilendirme Yaptık.

Örneğin; Zamanı Ölçme Konusunu Öğrenen Çocuklar Bu Konuyla İlgili Önce Bolca Alıştırma Yaparlar. Ardından “Zamanını Nasıl Planlaması Gerektiği, Bir Gününü Planlarken Nelere Dikkat Etmesi Gerektiği, Plan Yapmanın Kendisine Neler Kazandıracağı” Gibi Sorularla Zamanı Ölçme Konusunda Öğrendiklerini Hayat Bilgisi Dersi İle İlişkilendirirler. Böylece Çocuk, Matematikte Öğrendiklerinin Yaşamında Nerelerde Karşısına Çıktığını Görür Ve İlişkilendirir. Bunun Sonucunda Da Tam Öğrenme Gerçekleşir.

3. Pratik Yaparak Öğrenme: İşlenen Konuları Bol Örneklerle Sık Sık Tekrar Ettirerek Tam Öğrenmeyi Hedefledik. Çalışmaların Bir Kısmını Eğlence Sayfaları Şeklinde Hazırladık. Eğlence Sayfalarındaki Alıştırmalarla Çocuklara Matematiği Daha Çok Sevdirmek İstedik.

Çocuğun Kendi Kendini Değerlendirebilmesi Açısından Yanıtların Verilmesi Önemlidir. Çocuk Bulduğu Sonucu Bu Kutulardan İşaretleyerek Kendini Değerlendirir.

Hedefimiz; Aşamalı, İlişkilendirme Yoluyla Ve Bol Pratik Yaparak Öğrenen, Matematikle Uğraşmaktan Zevk Alan, Matematiği Günlük Yaşantısında Rahatça Kullanabilen Ve Temel Matematik Becerilerini Kazanan Öğrenciler Yetiştirmektir.