Romantika – Turgut Özakman Kitabını İndir

tarafından
56
Romantika – Turgut Özakman Kitabını İndir

Romantika – Turgut Özakman Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:
 

Romantizm en güzel halini aşkın en ironik şeklini bizlere anlatan Turgut Özakman’dan “Romantika” isimli eser.

Aşk nedir? herkesin bu konuda bir bilgi ve düşüncesi var fakat gerçekten o duygu bu duygu mudur? Aşkı seksten öte sanmayan orgazm duyguları kabarınca aşık olduğunu sanan hiç anımsanmayacak bir kitle mevcut. Bazende aşka öyle edebi bakarsınız ki aşkı yaşmak ve anlamaktan öte sadece onu kullanırsınız. Bu insanlarda aşkı bilmeyenlerden. Peki nedir bu nane? Gelin usta yazarın profesyonel kaleminden dinleyelim bu güzel kurgu içerisinde ki romanı ve kendimiz başkasının gözünden, kendimizi onun yerine koyarak tadalım bu duyguyu.

Romantika Hakkında

‘Romantika’, Turgut Özakman’ın ‘Korkma İnsancık Korkma’dan sonra, ikinci romanı.
Yine şaşırtıcı bir aşkın öyküsü. Bir aşk güzellemesi. 1960-1987 dönemine özgü çalkantılar. Sürprizler, oyunlar, dönüşümlerle dolu, gizemli bir ilişkinin gizli tarihi. Kuşaklar arası çatışmalar. Renkli, ilginç, şaşırtıcı karakterler. Kıvrak, akıcı, neşeli bir dil, yalın bir üslup.
Çok açılı bir anlatım tekniği, usta işi bir kurgu.
Konusu, kişileri, tekniği, kurgusu ile farklı bir roman.

Aşk keyifli bir işemedir! Metabolizma hastalığıdır! Afyondur! Köleliktir! Yanılsamadır!, Doğanın aldatmacasıdır! Aşk havuzunda kazlar yüzer. Yaşasın seks!”

“Kendinden başkasını sevmeyen, bedenini kutsayan, kafası yerine bilmemnesi ile düşünen birinin aşkı anlamasını, övmesini beklemenin, bir kurbağadan arya söylemesini istemek kadar gülünç olduğunu bilirim.”

“Sevene yılan bile dokunmaz. Bu büyük ve önemli sözü daha duymamış olabilirsin. Çünkü az önce uydurdum. Ama bir gün kalbi olan herkesin, bu sözü benimseyeceğine inanıyorum.”

“Olayları özel bir yöntemle not ettim. Aklını çalıştırırsan kolayca çözebilirsin.”
..
“Her şey şu basit, çocukça, sefil işaretlerin içindeydi ve çözemiyorduk. Hani kolaydı baba?”

“Bir gün ‘aşk ihtilaldir’ demiştiniz. Bu sözün anlamını şimdi anlıyorum. Aşk gelince, gerçekten yeni bir dünya kuruluyormuş. İçimde, varlığından haberli bile olmadığım yeni duygular keşfediyorum. Eskiden göl balığıydım. Şimdi akıntıya karşı yüzen bir sazanım.”

bin yıllık özlemle sarılmak istiyorum
rüyalarını bile kucaklamak için.

Romantika – Turgut Özakman Kitabını İndir Kitabını İndir