background img
May 19, 2018
84 Views

Redhouse İle İngilizce Öğreniyorum Kitabını İndir

Written by

Redhouse İle İngilizce Öğreniyorum Kitabının Açıklaması:

Redhouse İle İngilizce Öğreniyorum

 

Redhouse İle İngilizce Öğreniyorum 

İlkokul çağındaki çocuklara yönelik, ilköğretim İngilizce müfredatını göz önünde bulundurarak hazırlanan Redhouse ile İngilizce Öğreniyorum seti karton bir kutu içinde bir arada satılan 5 üründen oluşmaktadır. Bunlar: Little Red Hiding Hood, Sözcük Kartları Seti, Çıkartma Seti, My First English Dictionary ve İngilizce Alfabe Çarkı’dır. Çocuğunuzun İngilizce öğrenmeye başlamasına yardım edecek bu sette yer alan 5 ürün tamamıyla birbirini tamamlayacak şekilde tasarlanmış, İngilizce eğitiminde lider bir marka haline gelmiş Redhouse yayınları tarafından hazırlanmıştır.

Little Red Riding Hood: Kırmızı Başlıklı Kız masalının ilköğretim İngilizce seviyesine uygun olarak yazılan metni Carla Castagno’nun resimlendirmesiyle bu resimli masal kitabında hayat bulmaktadır. Kırmızı Başlıklı Kız Masalı Grimm Kardeşler tarafından yazılan dünya çocuk edebiyatının en bilinen ve en popüler masallarından biridir. Grimm kardeşlerin 1812 yılında köy köy, kasaba kasaba dolaşarak derlediği masallardan biri Kırmızı Başlıklı Kız’da büyükannesinin kulübesine gitmek üzere yola çıkan küçük bir kızın bu yolculukta kötü kalpli kurtla karşılaşması ve sonrasında yaşanan olaylar anlatılır. Her yaştan çocuğun okumaktan ve dinlemekten keyif duyacağı bir çocuk masalı olan Kırmızı Başlıklı Kız bu edisyonda ilköğretim İngilizce seviyesine uygun bir dille tekrar yazılmıştır. Böylece çocukların bir yandan keyifle okurken bir yandan da öğrenmeleri amaçlanmıştır. Kitap okuma sürecini keyifli hale getirmek için Carla Castagno’nun çizimleriyle de renklendirilmiştir.

Sözcük Kartları Seti: Her bir kartın ön yüzünde çocukların ilgisini çekecek bir resim, arka yüzünde ise bu resmin ifade ettiği İngilizce sözcük ve bu sözcüğün Türkçe karşılığı yer almaktadır. 40 karttan oluşan bu set başlangıç düzeyinde İngilizce sözcükler içermektedir. Bu kartlar sayesinde çocuğunuz günlük hayatta sürekli kullandığımız temel İngilizce kelimeleri öğrenecek, eğlenceli sözcük kartları sayesinde sürekli tekrarlar yaparak bu bilgisini pekiştirebilecektir.

Çıkartma Seti: Bu çıkartma setinde İlk İngilizce Sözlüğüm etkinlik kitabında yer alan temel düzeyde 100 sözcüğün renkli görselleri yer almaktadır. Temel düzeydeki bu 100 sözcüğün çıkartmaları, İlk İngilizce Sözlüğüm etkinlik kitabındaki her bir sözcük için ayrılan boşluğa yapıştırılabilir. Bu şekilde, çocukların dikkat, bulma, problem çözme ve eşleştirme becerilerinin gelişimlerine katkı sağlanmış olur. Çocuklar bir yandan temel İngilizce sözcük hazinelerini geliştirirken bir yandan da eğlenceli bir oyun oynayarak öğrenme süreçlerini devam ettirirler.

My First English Dictionary (İlk İngilizce Sözlüğü etkinlik kitabı): Bu kitapta sözcük çıkartmaları setinde renkli görselleri verilen sözcüklerin her biri için ayrılmış bir alan bulunmaktadır. Bu etkinlik kitabıyla çocuklar İngilizce sözcüklerin altına Türkçe karşılıklarını yazıp her bir sözcük için bir örnek cümle kurarak öğrendikleri sözcükleri pekiştirebilirler. Aynı zamanda verilen çıkartmalarla kelimeleri eşleştirerek öğrenme süreçlerine görsel hafızanın da katılımı ve eşlik etmesi sağlanır. Böylece çocukların kelimeleri hafızalarında tutmaları ve hatırlamaları kolaylaşır.

İngilizce Alfabe Çarkı: İngiliz alfabesindeki 26 harfin büyük ve küçük harf olarak yazılışını gösteren bu çarkta ayrıca her bir harf ile başlayan örnek bir sözcük ve bu sözcüğü ifade eden renkli bir resim bulunmaktadır. Böylece çocukların hafızasında en az bir harfle başlayan bir sözcük yer edecektir. Öğrenme sürecine görsel hafıza da eşlik ettiğinden sözcüklerin hatırlanmasında görsel hafıza da devreye girecektir. Ayrıca çocuklar örnek kelime üzerinden o harfin nasıl telaffuz edildiğine dair de bir kazanım sağlamış olur. Bu şekilde çocuklar bir harfin nasıl telaffuz edilmesi gerektiğine dair genel bir izlenim kazanmış olacaktır

 

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir