background img
Eki 17, 2018
90 Views

Rakı Ansiklopedisi – Kolektif – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir

Written by

Rakı Ansiklopedisi – Kolektif – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:
 

Evet bu ansiklopedinin ismi size komik gelmiş olabilir fakat oldukça ciddi ve önemli bilgileri barındıran bir popüler kültür kaynağıdır kendisi. Rakı diyerek geçmek olmaz onun bir tarihi bir yaşanmışlığı var. İlk basıldığında bir çok kesim tarafından hadi be edalarıyla incelendi fakat sonlarında bir çok ödül ve övgü toplandı bu Rakı Ansiklopedisi.

Mesela eskiden en yeni haberleri ilk okuyanların çoğunluğu meyhanede rakılarını yudumlayanların olduğunu biliyor muydunuz? Evet doğru, o zamanlar bir çok yayım kuruluğu gazetelerin en sıcak haberlerini akşam basar sabah dağıtırlardı. O saate gece herkes uyuduğu için ilk meyhane masalarına konan bu gazeteleri yine oranın müdavimleri okur ve bilgilenirdi. Daha şaşıracağınız bir çok bilgiyi içeren bu ilginç bilgi kaynağını zevkle okuyacağınızı umuyoruz.

 

Rakı Ansiklopedisi Hakkında

500 yılı aşkın tarihsel kesitin izini süren, alanının en çok satan kitabı olan, binlerce maddeden oluşan ödüllü “Rakı Ansiklopedisi” e kitap pdf ve epub olarak sizlerle.

Eskiden gazeteler akşam baskısı yapar, buna halk arasında meyhane baskısı denirdi. Çünkü ertesi günün Haberleri ilk olarak meyhane masalarında okunurdu. Meyhaneler gündemin sıcağı sıcağına konuşulduğu yerlerdi. Bilişim toplumunda kulağa masal gibi gelen bu gelenek belki geçmişte kaldı, ama meyhane baskısı sözüne yeni bir içerik kazandırmak mümkün. Rakı Ansiklopedisi’nin bu yeni edisyonu her yerde, özellikle de meyhanede rahatça okunabilsin istedik, çilingir sofrasının yanı başında dursun dedik.

Bugüne kadar hazırlanan ilk Rakı Ansiklopedisi, yaşayan rakı kültürünün bütün yönleriyle kavranmasına hizmet edecek bilgileri derleyen sistematik başvuru kaynağı olarak kütüphane raflarındaki yerini aldı, alanının en çok satan kitabı oldu, ödüller aldı, çok övgü topladı.

Her sayfası anason kokan bir keyif ansiklopedisi…

Rakı Ansiklopedisi – Kolektif – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir Kitabını İndir

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir