background img
Ara 20, 2018
83 Views

Python – Mustafa Başer Kitabını İndir

Written by

Python – Mustafa Başer Kitabının Açıklaması:

Python – Mustafa Başer

Python, ilk sürümünden (1990 yılının başında) bu yana dikkatleri üzerine çeken genel amaçlı, yorumlamalı, nesne tabanlı, temiz kod yazılabilen, hızlı öğrenilebilen, hızlı uygulama geliştirilebilen ve birçok aracı (kütüphaneyi) içeren bir programlama dilidir.

Bu kitap, programcılığa yeni başlayanlar için bir rehber, Python’u bilenler için bir başvuru kaynağı niteliğindedir. Python konusunda uzun yıllar yayın üreten, kitaplar yazan ve akademik hayatına bu yönde devam eden Doç. Dr. Mustafa Başer’in 15 yıldan fazla deneyim ve tecrübesine dayanan kitabın başlıca konular şöyle:

Programlama ve Python Python Nasıl Çalışır? Değişkenler, İfadeler, Deyimler İşlevler Argümanlar ve Parametreler İsim Alanları (NameSpace) Mantıksal İşleçler İç İçe Döngüler Listeler ve İterasyon Nesneler ve Özellikleri Listelerde Arama Cümleler (String) ve Dosyalar Tüpler ve Sözlükler İstatistikler Menüler Modüller Rastgele Sayı Modülü Sınıflar Veritabanı Web Programcılığı PyQt’ye Giriş Qt Kaynak Dosyaları Diyaloglar Düzenler Çoklu Dokümanlar ile Çalışmak PyQt Dosyaları PyQt ve Python Veri Tipleri Olaylar, Pano ve Sürükle Bırak Çizimler Kalem ve Fırça Geometrik Şekiller Qt Designer Örnek Uygulamalar Alıştırmalar

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir