background img
Eki 17, 2018
79 Views

Putin'in Potinleri – Mustafa Kemal Aydın Kitabını İndir

Written by

Putin'in Potinleri – Mustafa Kemal Aydın Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:
Yoldaş Res’e karşı diyerek yazdığı siyasi, politik türden romanıyla dikkatleri üzerine çeken M.Kemal Aydın Yoldaş diye seslendiği Rus devlet başkanı Putin ve Reis dediği Türkiye başkanı Tayip Erdoğan’ı kastetmektedir. Türkiye’nin yanlışlıkla vurduğu Rus uçağından sonrasını hikaye tarzından romanlaştıran ilginç bir kitap. Gerçek olayların içerisine serpiştirildiği, bolca göndermeli bu siyasi “Putin’in Potinleri ” türden bu kitap oldukça ilgin diyaloglar, tespitler ve öngörüler barındırmakta. Hadi bakalım Putin yoldaşın kahvesi Potinlerine döküldükten sonra ne olmuş hep beraber okuyalım.

Putin’in Potinleri Hakkında

Türkiye’nin Rus uçağını vurmasıyla birlikte öfkeden çıldırmış olan Yoldaş, kahvesini içerken aldığı bu haber dolayısıyla elindeki fincanı gayri ihtiyarî olarak eliyle sıkmış ve fincan Yoldaş’ın bu avuç gücüne dayanamayıp kırılmıştı. Yere dökülen kahvenin büyük bir bölümü de Yoldaş’ın o gün için özel olarak giydiği potinlerinin üzerine dökülmüş, derisini yakmış ve kuruduktan sonra da kirli bir leke bırakmıştı.

Yoldaş, o akşam bu potinleri çıkarmış ve şöyle demişti: “Eh Reis! Ben de sana İstanbul’da bu potinlerimi sildirmezsem, bana da yoldaş demesinler!”

Rus uçağının düşürülmesinden hemen sonra Sultanahmet Camisi’ni bombalatmak üzere plan yapan Yoldaş Putin’in tüm oyunlarına karşı, Reis’in elbette ki büyük bir planı vardı.
Acaba Reis’in planları tutacak mıydı?
Büyük Rusya, sıcak denizlere inecek miydi?
Yoksa Türkiye, ikinci Çanakkale’sini mi gerçekleştirecekti?
Dört kıtada hâkim, kendi küllerinden yeni bir Türkiye mi doğacaktı yoksa?

 

Putin'in Potinleri – Mustafa Kemal Aydın Kitabını İndir Kitabını İndir

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir