Öyküler (Beyaz Geceler –Bir Yufka Yürek – Dürüst Hırsız – Bobok – Başkasının Karısı)Ciltli – Fyodor Dostoyevski Kitabını İndir

tarafından
47
Öyküler (Beyaz Geceler –Bir Yufka Yürek – Dürüst Hırsız – Bobok – Başkasının Karısı)Ciltli – Fyodor Dostoyevski Kitabını İndir

Öyküler (Beyaz Geceler –Bir Yufka Yürek – Dürüst Hırsız – Bobok – Başkasının Karısı)Ciltli – Fyodor Dostoyevski Kitabının Açıklaması:

Öyküler (Beyaz Geceler –Bir Yufka Yürek – Dürüst Hırsız – Bobok – Başkasının Karısı)Ciltli – Fyodor Dostoyevski

En çok okunan klasikler, özenli çevirilerle ve alanında uzman akademisyenlerin editörlüğünde okuyucuyla buluşuyor.
St. Petersburg’un olağanüstü beyaz gecelerinden birinde, genç bir adam tesadüf eseri kendisi gibi yalnız, genç bir kızla karşılaşır ve bunca yıl hasretini çektiği yakınlığa kavuşur. Belirsizlik, bekleyiş ve bitmek bilmeyen bir umudun hüküm sürdüğü sokaklarda, ıstırap çeken yalnız ruhların birbirlerinde teselli buldukları, dört gecelik tuhaf bir aşk hikâyesi yaşanır.
‘Bir Yufka Yürek’te toplumun genel yargılarının altında ezilmiş ve bunun bedelini ağır ödemiş bir adamın; ‘Dürüst Hırsız’da dönem Rusya’sının temel sorunlarının; ‘Bobok’ta mevki hırsından öldükten sonra bile kurtulamamış aciz ruhların; ‘Başkasının Karısı ve Yatağın Altındaki Koca’da Petersburg sosyetesinin sadakatsizliğinin hikâyeleri anlatılır.
Uyumsuz ve deliliğin sınırlarında dolaşan karakterleriyle, Dostoyevksi’nin daha sonraki yıllarda yazacağı unutulmaz romanlarına ışık tutan öykülerinin yer aldığı bu seçkiyi Furkan Özkan’ın özenli çevirisiyle sunuyoruz.