Otomatik Piyano -Kurt Vonnegut – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir

tarafından
54
Otomatik Piyano -Kurt Vonnegut – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir

Otomatik Piyano -Kurt Vonnegut – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:
Oldukça değerli bir eser olan “Otomatik Piyano” adlı eser günümüzde çok bilinmiyordu fakat yeni çıkan yabancı bir dizi “Westworld” ile tüm dünyanın tekrar ilgi odağı olmayı başardı.Konu olarak teknolojinin gelişmesiyle beraber bir çok şeyi artık makineler üretmeye başlamıştı. Bu roman gelecekte yaşanacak olan 3. dünya savaşı ve sonrasında geçen bir kurguya sahipti. Savaş sırasında zaten yeterince ilerlemiş olan teknoloji soğuk savaş sırasında kızışan ülkeler arasında neredeyse çağ atlamıştı. Bundan kaynaklı üretilen br çok şey artık tamamen otomasyon olmuştu. Durum böyle olunca insanlara çok fazla ihtiyaç kalmamıştı.. Otomatik Piyano PDF ve EPUB fotmatın da e kitap olarak indirip okuyabilirsiniz.

Otomatik Piyano Hakkında

III. Dünya Savaşı sürerken, Amerikalı müdürler ve mühendisler, hiç insan emeği kullanmadan üretim yapmanın yollarını geliştirdiler. Bu yöntem o kadar kazançlıydı ki, savaş bittikten sonra da aynı minval üzre devam etmekte bir sakınca görmediler. Bir tek sorun vardı; o da savaş bittiğine göre artık bir işi gücü kalmayan insanlar ne yapacaktı? Herkes işsizlik sigortasından parasını alıyordu (tüketecek kimse olmazsa üretimin ne anlamı olurdu ki zaten?), sorun burada değildi. Sorun insanların yaşamak için bir amaca, kendilerini anlamlı ve gerekli hissedecekleri bir meşgaleye ihtiyaç duymalarındaydı. Yeni sistem tam da bunu esirgiyordu onlardan.

“‘Bu şarkıyı senin şerefine çaldım, Doktor,’ diye bağırdı, Rudy gürültüyü bastırarak. ‘Bitene kadar bekle.’ Rudy, antika enstrüman sanki en son teknoloji harikasıymış gibi davranıyor, heyecanla inip kalkan tuşların ardından seçilebilen müzik kalıplarını gösteriyordu: titremeleri, bütün tuşların akordiyon gibi hareket etmesini ve bas tuşların ağır ağır, düzenli inip kalkışlarını. ‘Bak, şu ikisinin inip kalktığını gördün mü Doktor! Tıpkı bir adam çalıyormuş gibi. Şunlara bak!’
Müzik tam beş sentlik bir eğlence sunmuş havasıyla birden sustu. Rudy hala bağırıyordu: ‘İnsan bir tuhaf oluyor değil mi Doktor, şu tuşların inip kalktığını seyrederken? Sanki bir hayalet oturmuş yüreğini döküyor gibi.’”