background img
Nis 11, 2018
80 Views

Oocyte Bıology Oocyte Pıck Up Embryo Transfer Kitabını İndir

Written by

Oocyte Bıology Oocyte Pıck Up Embryo Transfer Kitabının Açıklaması:

Oocyte Bıology Oocyte Pıck Up Embryo Transfer

Oobiyoloji-Opu-Et Kitabı, Art İle Uğraşan, Ya Da Bu Konuda Deneyim Sahibi Olmak İsteyen Her Aşamadaki Hekim, Embriyolog, Biyolog, Teknisyen Ve Öğrencilerin Klinik Ve Laboratuvar Aşamasında İhtiyaç Duydukları Her Türlü Bilgi Ve Tecrübe Aktarımını Okuyarak Kazanabilecekleri Güzel Dilimiz Türkçe İle Kaleme Alınmış Bir Eserdir. Birçok Klinik Ve Laboratuvar İşlemine Maruz Bıraktığımız Ancak Moleküler Yapısı, Yaşam Şekli Ve Genomu Hakkında Yeterince Bilgi Sahibi Olmadığımız “Oositi” Okurlara Bir Nebze Olsun Tanıtma Fırsatı Sağlayacak Olması Veya Farkındalık Yaratma İhtimali Nedeniyle Bu Kitap Benim Açımdan Çok Büyük Ayrıcalık Arz Eder. Oositle İlgili Yeni Akademik Çalışmalara Işık Tutacak Birçok Yeni Ve Orijinal Bilgi İçermesi Sebebiyle Oosit Puzzle’Inın Çözümüne Ülkemizden Katkı Sağlayacak Bir Eser Olmasını Temenni Ederim.

Kitap; Germ Hücre Ve Oosit Biyolojisi, Ovaryan Rezerv, Reprodüktif Yaşlanma Modelleri, Foliküler Maturasyon, Enerji Yolakları, Kryobiyoloji, Oosit Toplama Ve Embryo Transferi Alt Başlıklarından Oluşmaktadır. İlk İki Bölümde Germ Hücreden Oosit Oluşumunun Detaylı Anlatımı Sayesinde Oosit Öncülleri Olan Ve Çok Az Bilinen Germ Hücrelerin Okuyucu Tarafından Daha Ayrıntılı Tanınması Amaçlanmıştır. Yakın Gelecekte İnfertil Olguların Tedavileri Germ Hücre Uygulamalarını Da İçine Alacak Şekilde Genişleyeceği İçin Bu Bölümler Sayesinde Okurların Germ Hücre Hakkındaki Bilgilerini Artırmaları Sağlanmış Olacaktır. Over Rezervi İle İlgili Farklı Tanım Ve Klinik Uygulamaların Standardizasyonunu Sağlamak İçin Bu Konu Da Detaylı Bir Şekilde Ele Alınmıştır. Rezervin Belirlenmesinde Germ Hücre Göçünün Ve Epigenetik Değişimlerin Olası Rolleri, Mitokondrial Bottleneck Fenomeni Ve X Kromozom Reaktivasyonunun Önemi İlgili Bölümlerde Vurgulanmıştır. Reprodüktif Yaşlanma Konusuyla İlgili Mevcut Bilgilerimizin Güncellenmesi Ve Yeni Matematiksel Yaşlanma Modellerinin Öğrenilmesi İçin Konu Detaylandırılmıştır. Klinik Pratiğimizde Çok Sık Kullandığımız Kryobiyolojik Tekniklerin Daha İyi Anlaşılması İçin Oositin Değişik Aşamalarda Kullandığı Enerji Türevleri Ve Yolakları Moleküler Seviyede Ancak Kolay Ve Anlaşılır Bir Tarzda Farklı Görseller Eşliğinde Kaleme Alınmıştır. Opu Ve Et İle İlgili Üçüncü Ve Dördüncü Bölüm İse Konuyu En İyi Ve En Akademik Düzeyde Uygulamaya Çalışan Klinisyen Ve Embriyologlarımız Tarafından Kaleme Alınmıştır. Yardımlı Üreme Tekniklerinin Tarihsel Gelişiminden İtibaren Her Aşaması Büyük Bir Titizlikle Ve 2 Temel Ünite Altında Okuyucunun Faydalanmasına Sunulmuştur.

Bu Eser Ülkemizdeki Art Uygulamalarının Bir Üst Aşamaya Ulaşması İçin Birçok Kişi Tarafından Devam Ettirilen Gayretlere Bir Katkı Olması Amacıyla 2 Yıllık Bir Süreç İçerisinde Hazırlanmıştır. Başta Bölüm Yazarları, Editörler Ve Kitabın Basımında Görevli Tüm Arkadaşlarımıza Ve Onların Aile Bireylerine Ve Bu Kitapta Görev Almamış Ancak Bu Konuda Değerli Akademik Ve Klinik Çalışmaları Olan Tüm Meslektaşlarımıza Minnetlerimi Sunarım.

Article Categories:
Genel

Comments to Oocyte Bıology Oocyte Pıck Up Embryo Transfer Kitabını İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir