background img
Eyl 13, 2018
82 Views

Önce Hayallerim Öldü Sonra Babam – Başak Kablan Kitabını İndir

Written by

Önce Hayallerim Öldü Sonra Babam – Başak Kablan Kitabının Açıklaması:

Önce Hayallerim Öldü Sonra Babam – Başak Kablan

Özgeçmiş

Başak Kablan Uludağ Üniversitesi’nde İşletme okudum. Bilgi Üniversitesi’nde İnteraktif Pazarlama üzerine yüksek lisans yaptım. Birbirinden farklı işlerde çalıştım; yazarlık, fotoğrafçılık, kabin memurluğu, garsonluk yaptım, kendi girişimlerim oldu ve hepsini batırdım. İnsanlar kendini bulmak için yola çıkar, ben ise kendimi bulmak için iş değiştirdim. Ama sürekli yazdım. Bir yandan yaşarken diğer yandan yazdım. Elinde kapı kapı gezip yazılarını bastırmaya çalışan kızın hikayesini bilirsin, işte o bendim. Olmadı, vazgeçtim. Sonunda itiraf ettim kendime ben meşhur olmak istiyorum, anlıyor musun, meşhur! Tüm cümlelerimi, öğrendiklerimi, şaşırdıklarımı herkes duysun istedim. Cümlelerini bastıramıyorsan o zaman bunun için en uygun, en trend yer olan YouTube’ta kendi hikayeni yaz, izlet, duyur dedim. Yaptım da işe yaradı. Şimdi YouTube’ta 200 bin üzerinde takipçim var. Sevdiler cümlelerimi, ben de onları sevdim. Ama her şeyin başladığı yere dönersek benim için hayat yazıyla başladı. Video çekerken bile ilk önce yazdım sonra konuştum. Şimdi ise sadece yazmak ve sonra susmak istiyorum.

ARKA KAPAK YAZISI

Bu kitabı neden eline aldın, bilmiyorum. Belki beni Youtube’dan tanıyorsun, belki ilk defa karşılaşıyoruz. Sebebi her ne olursa olsun buradasın. İlk cümleyi okudun. Artık bu anın geri dönüşü yok.

İçeride karşılaşacağın hikâyeler, benim hikâyelerim. Daha önce defalarca yaşanan, eşsiz veya benzersiz olmayan hikâyeler. Anlatmam lazımdı, çünkü anlatmazsam çatlardım.

Ben Y kuşağına aitmişim; sen Z, onlar C, öbürleri T… Her neysek, çok yorgun bir geçmişin çocuklarıyız. Bizi kirli geçmişten, kavgalardan, darbelerden korumak için renkli dünyaların içine attılar. Sorumsuzuz, dünya umurumuzda değil diye de bizden nefret ettiler. Ne dünya umurumuzdaydı, ne de biz dünyanın umurundaydık. Mesele artık kendi meselemizdi. Yaşamak için bir yol bulacaksak bunu kendi başımıza yapacaktık. Güven mi? Güven kelimesi çoktan bankalara, sigorta şirketlerine satılmıştı, hem de yok pahasına… İnsana dair birçok kelime çoktan şirketlerin olmuştu. Herkes güvenilmezdi artık, her an sırtımızdan vurulabilirdik. Hem tek başımızayız hem paranoyağız.

Sana videolarımda hep dedim ki; “kendi cennetini yarat.”

Ben o cennete gidene kadar cehennemden geçtim, iyi ki… Sana kendi hikâyemi olduğu gibi, dürüstçe anlattım; sen de anlat, başkasına değilse bile kendine anlat diye… Anlat ki rahatla, anlat ki tanış kendinle.

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir