Ölüme Fısıldayan Adam – Büşra Yılmaz Kitabını İndir

tarafından
65
Ölüme Fısıldayan Adam – Büşra Yılmaz Kitabını İndir

Ölüme Fısıldayan Adam – Büşra Yılmaz Kitabının Açıklaması:

Ölüme Fısıldayan Adam – Büşra Yılmaz

Ölüme Fısıldayan Adam – Büşra Yılmaz “Yanmış kibrit çöplerini âdeti olduğu gibi mumların altına koyup üzerlerine erimiş mum döktü. Sanki yanan kibrit çöpleri bizdik, mum dipleri de mezarımız… Kibrit çöpü mezarlığı, bizim gibi kırık ve kaybedenler için ne güzel bir benzetmeydi… Yana yana yaşa, yanarak öl ve öldükten sonra da yanmaya devam et. Yanmak tüm varoluşunu tanımlıyormuş gibi…”Geçmişindeki acıların küllerinden doğmuş, zeki bir dolandırıcı…Arı kovanına giren kelebek.Yaşamadığı için ölmeyi bile beceremeyen, hayata küskün bir kız..

Sudan korkan balık. Tanrı’nın birbirlerinde çare bulmaları için bir araya getirdiği iki kişi.Peki ya, bir gün ömrü olan bir kelebek yarına aşık olursa ne olacak?İnternet üzerinden yayınladığı kitaplarıyla kısa sürede çok geniş bir hayran kitlesine hitap etmeyi başaran genç yazar Büşra Yılmaz, 4N1K adlı kitabından sonra şimdi de Ölüme Fısıldayan Adam kitabı ile yazarlık kariyerine devam ediyor, büyük beğeni topluyor. Başta gençler olmak üzere her kesimden bireyin ilgisini çeken konularda romanlara imza atan yazar, daha çok genç olmasına rağmen gelecek vadeden romancılar arasında yer alıyor ve eleştirmenlerin beğenisini kazanıyor. Bu yeni kitabıyla da hayatın içinden, sürükleyici bir hikayeye hayat veren Büşra Yılmaz, her geçen gün güzelleşen ve ustalaşan anlatım biçimini bir kez daha gözler önüne seriyor, uzun soluklu iyi bir yazar olacağının sinyallerini veriyor.

Ölüme fısıldayan adam romanıyla değerli okuyucusuna etkileyici bir aşk hikayesi sunan yazar, yaşamın zıtlıklarını, adaletini, gerçeklerini gözler önüne seriyor ve okuyucuyu daha ilk sayfalardan etkisi altına alıyor. Kolay diliyle bir çırpıda okunan bu roman, Yosun ve Özgür adlı iki başkahramanın çevresinde gelişiyor. Hayata dair inancını kaybeden ve artık hiçbir şeye tahammül edemeyen Yosun, dolandırıcılık yapan ve geçmişinde acıklı bir öyküsü olan Özgür ile tanıştıktan sonra bütün hayatı değişiyor ve fırtınalı bir aşk hikayesi başlıyor. Özgür’ün kafasındaki soru işaretleri, Yosun’la aniden başlayan aşk, Yosun’un zaman içinde yaşama isteği ile dolması, iki zıt karakterin bir elmanın iki yarısı haline gelmesi başarılı bir olay örgüsüyle aktarılıyor. İki apayrı karakterin yaşadığı hayat anlatılsa da herkesin kendinden bir parça bulacağı bu kitap, özgün ve yaratıcı yazım taktikleri kullanıldığı için benzer konularda yazılan diğer pek çok romandan ayrışıyor, kalitesini ortaya koyuyor. Epsilon Yayınları’ndan 424 sayfa olarak çıkan kitap, günlük hayatın sıkıntı ve stresinden uzaklaşmak isteyenlere harika bir alternatif sunuyor.

Kendinizi karakterlerden biri olarak hissederek farklı maceralara atılabilir, ilginç hayatları deneyim edebilirsiniz. Henüz çok genç olmasına rağmen böylesi büyük işler çıkaran Büşra Yılmaz, okumaya ve yazmaya gönül vermiş herkes için örnek ve ilham kaynağı oluyor, kendi gibi gençlere cesaret veriyor. İçinde birçok duyguyu barındıran bu roman, 424 sayfada anlatılabileceklerden çok daha fazlasını anlatıyor. “Yanmış kibrit çöplerini âdeti olduğu gibi mumların altına koyup üzerlerine erimiş mum döktü. Sanki yanan kibrit çöpleri bizdik, mum dipleri de mezarımız…

Kibrit çöpü mezarlığı, bizim gibi kırık ve kaybedenler için ne güzel bir benzetmeydi… Yana yana yaşa, yanarak öl ve öldükten sonra da yanmaya devam et. Yanmak tüm varoluşunu tanımlıyormuş gibi…” ve benzeri harika betimlemelerle okuyucuya altını çizmesi için pek çok cümle veriyor. Türkiye kadar dünya kültüründen de esintiler taşıyan eser, metaforlarıyla da ön plana çıkıyor. Heyecanlı temposuyla okuyucuyu çabucak içine çeken roman, bir satır sonra ne olacak merakı sayesinde hızla bitiriliyor. Sayfaları hızla çevirip bir gecede bile bitirebileceğiniz bu kitap, hayatınızda tatlı bir hatıra olarak kalıyor. Kendinizi Yosun veya Özgür gibi hissedebiliyor, o uçsuz bucaksız girdaba hemen dahil olabiliyorsunuz

Günlük hayatın içinden bir dil kullanılması sebebiyle 7’den 70’e herkesin rahatça okuyabildiği bu kitabı otobüste, metroda, okulda, ofiste herkesin elinde görmeniz mümkün. İçeriğine, kalınlığına, anlatımına göre oldukça uygun olan Ölüme Fısıldayan Adam fiyatı, her bütçeden kişinin okumasını ve keyifli zaman geçirmesini hedefliyor. Her zevkten okuyucuya hitap eden bu kitabı satın alarak kütüphanenizi süsleyebilir, boş zamanlarınızda apayrı bir dünyaya yolculuk yapabilirsiniz. Yazarın en az ilk romanı kadar yoğun ilgi gören bu kitabını da satın alarak okumaya başlayabilir, edebi zevkler tadarken bir yandan da genç bir sanatçıya destek olabilirsiniz.