background img
Eki 23, 2018
87 Views

Öğretmenin 55 Altın Kuralı – Ron Clark Kitabını İndir

Written by

Öğretmenin 55 Altın Kuralı – Ron Clark Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:
Bu kitap ismi itibariyle sadece çocuklar yada öğrenciler için olduğu sanılmasın. Tabi ki en çok öğrenmeye onların ihtiyacı var fakat bu anne babadan öğretmene bir iş yeri müdüründen sıradan bir pazarlamacıya kadar hayatın hangi alanında olursanız olun size öğrenmenin zevkini öğretecek olan bir kitap. Kitabın yazarı olan Ron Clark ABD en iyi öğretmen ödülünü bu kitabı yazmadan önce görev yaptığı liselerde uygulamadı. Uyguladığı 55 altın kural sonucu inanılmaz şekilde dersle ilgi olmayan çocuklar bile öz güven kazanarak normalde sınıfın çalışkanı denecek kişileri solladı.

Öğretmenin 55 Altın Kuralı Hakkında

ABD’de Yılın Öğretmeni ödülünü alan Ron Clark, bu kitabıyla tüm öğretmenlere başarılı ve bilgili öğrenciler yetiştirmenin yol ve yöntemlerini gösteriyor.
Ron Clark, en başarısız öğrencilerin olduğu geri kalmış yörelerdeki okullarda başladı öğretmenlik mesleğine. Çocukların öğrenmeye en ufak ilgileri yoktu ve o ana dek hiç kimse ellerinden tutmamıştı. Bu boş vermiş çocukları nasıl disiplin altına sokacak, onları nasıl düşünceli ve meraklı öğrencilere dönüştürecekti? Öğrencilerin bazı temel kuralları öğrenmeleri gerektiğini anlamakta gecikmedi. 55 maddeden oluşan bir liste derledi ve hemen uygulamaya koyuldu. Bazı konularda müfredatın iki yıl gerisinde kalmış görünen öğrencileri, açığı kapatıp öne bile geçmişlerdi ve derslerini seviyorlardı artık. Üstelik çok da önemli bir şey kazanmışlardı: Özgüven.

İşte bu 55 ders, deneyim ve uygulamalardan süzülerek Clark’ın yaşamak ve başkalarıyla iletişim kurmak için 55 Altın Kural olarak tanımladığı maddelere dönüştü. Öğretmenin 55 Altın Kuralı, nasıl teşekkür edileceğinden mülakatta başarılı olmaya, yaşam kurallarıyla ilgili her şeyi öğrencilere öğretmeleri için hem anne babalara hem de eğitimcilere dersler veriyor.
Bu kısa ve değerli kitabın her eğitimcinin ve anne babanın kitaplığında bulunması gerektiğini düşünüyoruz. Aslında Öğretmenin 55 Altın Kuralı yaşamı bir öğrenme deneyimi olarak gören herkes için de geçerli.

Öğretmenin 55 Altın Kuralı – Ron Clark Kitabını İndir Kitabını İndir

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir