background img
Mar 21, 2018
79 Views

O (It)- Sansürsüz Tam Metin – Stephen King Kitabını İndir

Written by

O (It)- Sansürsüz Tam Metin – Stephen King Kitabının Açıklaması:

O (It)- Sansürsüz Tam Metin – Stephen King

O – Sansürsüz Tam Metin It – Stephen King

İÇERİK TANITIM

Küçük bir Amerikan kasabası olan Derry’yi diğer kasabalardan farklı kılan şey, kanalizasyon mazgallarının altındaki dehlizlerde yaşayan, kendini kimi zaman kâbuslarda, kimi zaman da gerçek hayatta gösteren bir yaratığın, insanları kendi karanlık dünyasına çeken esrarengiz bir gücün varlığıdır. Bu korkunç yaratıkla uzun yıllar önce savaşıp ardından kasabayı terk eden ve kendilerine yeni bir hayat kurmuş olan yedi çocuk, artık birer yetişkin olmuş ve yaşadıkları dehşet dolu günleri unutmuşlardır. Ancak, anılarının derinliklerine gömülen yaratık yıllar sonra yeniden harekete geçince, onunla bir kez daha hesaplaşmak zorunda kalırlar. Geçmişte kalan kâbuslar, şimdiki zamanda korkunç bir gerçeğe dönüşmüştür artık.

Stephen King’in yazımını dört yılda tamamladığı ölümsüz başyapıtının sansürsüz ve eksiksiz metnini okurken tam da Daily Express’in tarif ettiği gibi, kendinizi O’nun karanlık dünyasında hissedeceksiniz.

 

 

 

 

 

 Korku – gerilim romanlarının en başarılı isimlerinden biri olan Stephen King, 1947 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Maine eyaletine bağlı Portland kentinde doğdu. King henüz küçük yaştayken, babasının evi terketmesi üzerine annesi ve ağabeyi ile birlikte yaşamını sürdürmeye başladı. Maddi sıkıntılar içinde büyüyen Stephen King’in, küçük yaşlarda okumaya ve yazmaya olan ilgisi başladı. Çizgi romanlardan uyarladığı hikâyeleri yakın çevresiyle paylaşarak yeteneğini geliştiren yazar, ilk hikâyelerini 16 yaşında yazmaya başladı. Henüz 18 yaşındayken ilk hikâyesi yayınlanan King’in yazarlık işinden ilk kazancı ise yirmili yaşlarında gerçekleşti.

Farklı tarzı, okuyucuda hayranlık uyandıran betimlemeleri ve kitaplarında korku öğelerini derinlemesine işlemesiyle dikkat çeken yazarın bazı eserleri beyaz perdeye ve dizilere de uyarlandı. Esaretin Bedeli (The ShawShank Redemption) ve Yeşil Yol (The Green Mile) Stephen King’in filme uyarlanan en önemli eserlerindendir.

Stephen King, aldığı sayısız ödülün yanı sıra, 2003 yılında National Book Awards tarafından Yaşam Boyu Başarı ödülüne de layık görülerek edebiyat dünyasındaki etkinliğini bir kez daha kanıtladı. Kariyerine elliye yakın roman, dokuz öykü kitabı, on bir senaryo ve bir otobiyografi sığdıran King’in kitapları tüm dünyada milyonlara ulaştı.

Stephen King O (Orijinal adı: It) kitabında yedi çocuğun başından geçen bir macera anlatmaktadır. Hikaye, Derry kasabasında yaşayan Bill Denbrough’un kardeşi George’un yağmurlu bir günde kayık yüzdürmesiyle başlar. Ancak George o gün orada palyaço kılığına girmiş biri tarafından kolu koparılarak öldürülür. Derry kasabasının yüzyıllardan beri gelen bir sırrı vardır; O. O, 1700’lü yıllardan beri burada yaşayan isanları öldüren ve her 27 yılda bir tekrar ortaya çıkan bir yaratıktır. Milyonlarca yıl önce uzaydan gelmiş olan O, dünyada kendine bir barınak yapmış ancak insanlar dünyaya gelince kanalizasyonlara çekilmiştir. Bu yaratık her yeniden ortaya çıktığında felaketlere sebep olur, çocukları ve gençleri öldürür, ve yangınlara yol açar. Kendilerine Kaybedenler Kulübü adını takan yedi çocuk bu yaratığı fark eder ve peşine düşer. Kaybedenler Kulübü O’yu ininde yakalar ve 1958 ağustosunda onu yaralarlar. Çocuklar O’nun öldüğünü varsayarak giderler ama olaylar tekrar başlarsa Derry’ye dönmek için söz verirler. Her biri sonrasında dünyanın bir yanına dağılır ve çok başarılı, zengin insan olurlar. Ancak kasabada biri kalır. 1985 yılında şehirde Kaybedenler Kulübü’nden sadece Mike Hanlon kalmıştır; olaylar başladığında Mike altı arkadaşını verdikleri sözü tutmaları için arar ve geri çağırır. Stan hariç hepsi gelir çünkü Stan intihar etmiştir. 6 arkadaş da Derry’de olanları ilk başta hatırlamazlar sonradan O hepsine şehirde tek tek farklı şekillerle görünür. Kimi için bir palyaço, kimi için bir kurt adam, kimi içinse kendi bababasıdır. Ona bir tanımlama getirilemediği için adı "O" koyulmuştur. Kaybedenler Kulübü tekrar O’nun inine girer, Bill chüd ayiniyle O’yu yaralar ve sonra bütün grup O’yu öldürür.

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir