Normal Olmak Varken Neden Mutlu Olasın – Jeanette Winterson Kitabını İndir

tarafından
45
Normal Olmak Varken Neden Mutlu Olasın – Jeanette Winterson Kitabını İndir

Normal Olmak Varken Neden Mutlu Olasın – Jeanette Winterson Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:
 

Bazı kitaplar insanın benliğini aşmasına yardımcı olur, işte bu kitapta onlardan birisi.

Daha küçük yaşlarda ailesini kaybederek, baskıcı bir başka aileye evlatlık verilen bir çocuğunun büyürken ki dramına ortak olacağız. Artık o yaşlarda hayatı dayanılmaz bulan bu kız çocuğu zaman ilerledikçe kafayı yemekle yememek arasında kalıyor. Gizlice edindiği kitap okuma alışkanlığı kendine bir kaçış yolu çiziyor. Bu kaçış bedenen olmasa da ruhen kendini içinde bulunduğu dünyadan soyutlamasına yarıyor.

 

Normal Olmak Varken Neden Mutlu Olasın Hakkında

Jeanette Winterson’ın gücünü samimiyetten ve dürüstlükten alan otobiyografik eserlerinden bir yenisi daha Türkçede.

Doğar doğmaz evlatlık verildiği aşırı muhafazakar ailede, onda derin yaralar bırakmış sevgisiz bir annenin gölgesinde geçen çetin çocukluğundan bugüne uzanan, kendini yaratma hikâyesini anlatıyor Winterson. Deliliğin sınırlarında gezen, genç yaşta gizli gizli okuduğu kitaplardan kurduğu köprülerle dışarıdaki dünyayı keşfeden ve özgürleşen bir kadının itiraflarla dolu, cesur, bir o kadar da şiirsel bir iyileşme hikâyesi bu.

Tek amacı sevgi ve mutluluğu keşfetmek olan bir hayatın sansürsüz bir biçimde anlatıldığı, mahrem öğelerle bezeli bu eserde Winterson, bir yandan büyümenin sancılarıyla mücadele ederken, diğer yandan kökleriyle hesaplaşıyor. Can yakıcı hayat hikâyesini, içinden taşan duyguların tüm çıplaklığıyla aktarırken mizahı elden bırakmayarak; gerektiğinde hayatın hainliklerine “nanik” yapmayı da ihmal etmiyor.

 

Normal Olmak Varken Neden Mutlu Olasın – Jeanette Winterson Kitabını İndir Kitabını İndir