Nasıl Darbe Yapılır – Ömer Özkaya Kitabını İndir

tarafından
70
Nasıl Darbe Yapılır – Ömer Özkaya Kitabını İndir

Nasıl Darbe Yapılır – Ömer Özkaya Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:
 

Ömer Özkaya bu kitapta geçmişe dayalı darbelerin izini sürerek darbenin nasıl yapılabilir olduğunu bizlere göstererek, bizleri bu konuda bilinçlendirmek adına yazdığı bu kitapta özelikle dış güçlerin etkisini bizlere göstermektedir. Bir çok ülkenin en büyük sorunlarından birisi olan Darbeler ülkemizde de bir çok kez yapılmış kara lekeler olarak tarihimize geçmişti. Bu konuda ne kadar bilinçli olursak karşı koymamızda o kadar güçlü olur.

 

Nasıl Darbe Yapılır Hakkında

CIA, askerî güçleri kullanarak bir hükümeti devirmek isterse, bu durumda CIA önce dost güçleri belirlemeli, onlarla bağlantı kurmalı ve onları başarılı bir biçimde kullanmalıdır.
-Askerî darbeye teşebbüs etmeden önce, öncelikle potansiyel olarak kullanıma elverişli olan güçlerin varlığı belirlenmeli, ardından darbe kararı verilmelidir.”Şikâyetçiler” ile “hareketçiler” arasında durum tahmini yaparken ayrımın iyi yapılmasına dikkat edilmelidir.
-Biyografik bilginin kısa bir zaman dilimi içerisinde toplanılması imkânsızdır. Bu tür bilgi, süreklilik temeli üzerine rapor edilmelidir ve ne kadar önemsiz olursa olsun, her bir görevli ile ilgili tüm bilgiler toplanılmalıdır

 

Nasıl Darbe Yapılır – Ömer Özkaya Kitabını İndir Kitabını İndir