Mustafa Kemal’in Romanı 1 – 2 (2Cilt) Kitabını İndir

tarafından
148
Mustafa Kemal’in Romanı 1 – 2 (2Cilt) Kitabını İndir

Mustafa Kemal’in Romanı 1 – 2 (2Cilt) Kitabının Açıklaması:

Mustafa Kemal’İn Romanı 1 – 2 (2Cilt)

2011’De Yazın Dünyamıza Yeni Bir Konuk Geldi. Bir Bakıma Hepimizin De Konuğu Bu. Çünkü Eser, “Mustafa Kemal’İn Romanı” Adını Taşıyor.

Bu, Sadece Yenilmez Bir Lider İle Ona İnanmış Bir Ulusun Akıllara Durgunluk Veren Öyküsü Değil, Mustafa Kemal’İ, Mustafa Kemal Yapan, Başka Bir Deyişle Onu Kuşağından Farklı Ve Özel Yapan Nitelikler, Taa Çocukluk Günlerine İnilerek Neden-Sonuç Bağıntısıyla Anlatılıyor.

Yazar Selahattin Arslan, Romanın İki Ciltlik Ve 936 Sayfalık İçeriğiyle İnsan Mustafa Kemal’İn Yaşamaya Pek Zaman Ayıramadığı Çocukluğunu, Gençliğini, Kırk Yaş Öncesini Ve Sonrasını Unutulmaz İnce, Yanık Bir Rumeli Türküsü Gibi Okuyucunun Yüreğine, Belleğine Bırakıyor. Her Yaştan Okuyucuya, Yakın Tarihimizi Destansı Bir Dille, Kolayca Ve Zevkle Okumanın Yolunu Açıyor.

Romanı Okuyunca Bir Büyük İnsana Sadece Kahraman Yönüyle Bakmanın Ders Kitaplarının İşi Olduğunu Anlıyorsunuz. Bir Ulusun Kahramanı Olmaya Giden Yolun Nelerin, Ne Emeklerin, Ne Birikimlerin, Ne Heyecanların Ve Uğraşların Doğal Bir Sonucu Olduğunu Öyküleştirmekse Romanın İşi Diyorsunuz.

Romanda, Mustafa Kemal’İn Yaşamına Yorumsuz Bir Ayna Tutulmuş. Ancak Bu Ayna, O Denli Ustaca Tutulmuş Ki Çok Çetin Bir Portrenin İlk Bakışlarda Asla Görülemeyecek Derinliklerini De Yansıtmış Okuyucuya. Öyle Ki Kendinizi 1881’De Başlayan 57 Yıllık Sürecin İçinde Buluyorsunuz. Artık Olayların İçinde Siz De Varsınız.

Bir Romanda Alışılmışın Dışına Çıkmak Ve Bunu Yaparken De Belgelerin İçinde Kalmak Kolay Değil. Oysa Kurtuluş Savaşı’Nı Yaşayan Ve Yapan Komutanların Anılarına, Notlarına, Günlüklerine İnilerek İlk Ağızdan, İlginç Yorumlar Sunuluyor Bu Yapıtta.

Aynı Heyecanı Ve Coşkuyu, Bir Solukta Okuyacağınıza İnandığımız Romanın Anlatımında Da Görebilirsiniz.

“Mustafa Kemal’İn Romanı Dünle Bugün Arasında Bir Köprü Kurmanın Yanı Sıra, Geçmişten Çıkarılması Gereken Derslerin De Çok Fazla Olduğunu Sezdirir Okura.

Selahattin Arslan, Yüzyıllık Yakın Tarihimizi ‘Mustafa Kemal’ Özelinden Ele Alarak Bir Dâhinin İnsan Olma Durumunu Roman Sayfaları Arasında Kurguluyor. Kuru, Sıkıcı Tarih Bilgilerini Geri İten Yazar, Çekici Ve Sıcak Bir Ortama Sokuyor Okuru Bu Yapıtıyla.”