background img
Eki 22, 2018
138 Views

Muhteşem Gatsby – F. Scott Fitzgerald – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir

Written by

Muhteşem Gatsby – F. Scott Fitzgerald – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:
F. Scott Fitzgerald tarafından 1925 yılında yazılan ve her dönem popülerliğini koruyan Muhteşem Gatsby o yıllarda yaşanan Amerikan rüyasının arka yüzünün de tutunmaya çalışan bir aşk hikayesini konu ediniyor. Can Yücel tarafından Türkçeye çevrilmiş olan bu eserin yakın zamanda bir filmde çekilmiştir baş rollünde Leonardo Dicaprio Oynamıştır. Muhteşem Gatsby e kitap olrak olara pdf yada epub okumanız için sizlere sunulmuştur.

Muhteşem Gatsby Hakkında

Yirminci yüzyılın en büyük yazarlarından sayılan F. Scott Fitzgerald, bu ölümsüz eserinde bizleri Birinci Dünya Savaşı sonrasıAmerika’dapara, lüks ve gücün egemenolduğu on yıllık şaşaalı döneme, kendi tabiriyle ‘Caz Çağı‘na doğru yolculuğa çağırıyor. Gatsby, sevdiği kadın uğruna gösteriş ve sefahate bulanmış Amerikan rüyasındakendi naïf hayalini diri tutmaya çabalayan iflah olmaz bir romantikten başkası değil. Çoğumuz için belki de bildik olan bu hikaye yazarın erişilmesi güç ustalığı, dilinin sadeliği ve gücü ile birleşince on yıllara meydan okuyan, insana ve aşka dair buruk bir masalın satırlarında gezinirken buluyoruz kendimizi.

O ümitledir ki şimdi sefer etmekteyiz, biz o akıntıya karşı giden tekneler, durmadan geriye, geçmişe çarpılıp atılsak da ne gam… Yirminci yüzyılın en büyük Amerikan yazarlarından F. Scott Fitzgerald, 1. Dünya Savaşı sonrası Amerika’sının, ‘Caz Devri’ olarak adlandırdığı on yıllık şaşaalı dönemini, paranın yegâne değer kabul edildiği bir topluma dair, ustalığına ve orijinalitesine henüz erişilememiş betimlemelerle süslü, kırık bir aşk hikâyesiyle anlatıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir