background img
Nis 26, 2018
68 Views

Morg – J. A. Kerley Kitabını İndir

Written by

Morg – J. A. Kerley Kitabının Açıklaması:

Morg – J. A. Kerley

Dedektif Carson ve ortağı Harry, sosyopatolojik vakaları, özellikle de vahşi seri katilleri ortaya çıkarmakla görevlidir. Parkta bir ceset bulununca hemen işe koyulurlar. Bulmaları gereken kişi kurbanlarının başını kesip derilerine tuhaf mesajlar yazan psikopat bir seri katildir.Carson’ın özellikle bu tarz karmaşık vakalarda başvurduğu önemli bir danışmanı vardır; bir seri katil olan ağabeyi Jeremy. Akıl hastanesinde yatan Jeremy, kardeşine katillerin iç dünyası hakkında ipuçları sunar ve Hannibal Lecter tarzı bir karakter çıkar karşımıza. Ağabeyiyle konuştukça Carson’ın çocukluk anılarına hâkim olan korkuları tekrar aklını meşgul etmeye başlar. Zihnindeki kaosla uğraşırken çok geçmeden değer verdiği birinin de katilin hedefi haline geldiğini öğrenir. Zaman tükenmek üzeredir ve katilin, amacına ulaşmadan durdurulması gerekmektedir.

“Okura tırnaklarını yedirtecek kadar gerilim dolu olan yüzleşme sahnesi, yazarı bu camianın zirvelerine taşıyor. Polisiye türüne müthiş bir yapıt daha ekleniyor. Devamı dört gözle beklenmesi gereken bir seri.”

-Publishers Weekly-

“Nefes kesici bir hikâye ve orijinal bir üslup. Kerley, okunması ve takip edilmesi gereken bir yazar.”

-David Baldacci-

“Bomba gibi… Modern toplumun tekin olmayan kesimlerine ayrıntılı bir bakış sunuyor. Thomas Harris ve F. Scott Fitzgerald’ın kesiştiği nokta.”

-The Baltimore Sun-

“Merak uyandırıcı… Bu kitap, içinde pek çok sırrın gizli olduğu bir hazine sandığı.”

-Booklist-

“Kusursuz bir psikolojik gerilim.”

-Library Journal-

“Fark yaratan bir roman: ustalıkla kurgulanmış, ince ince işlenmiş… İyinin ve kötünün savaşı Kerley’nin hünerli kaleminde hayat buluyor.”

-Kirkus Reviews-

“Kerley heyecanı suç mahallinden otopsi masasına taşımak konusunda oldukça yetenekli. Gelecek vadeden bir kitap.”

-The New York Times-

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir