background img
May 23, 2018
73 Views

Mikro Ekonomi Analiz Kitabını İndir

Written by

Mikro Ekonomi Analiz Kitabının Açıklaması:

Mikro Ekonomi Analiz

Bu Kitabın Amerika Kıtasını Yeniden Keşfetme Gibi Bir İddiası Yoktur. Ancak Bir Dileğimiz Vardır: O Da Her Gün Basında Olsun, Tv De Olsun Hiçbir Eğitim Ve Bilgi Birikimleri Bulunmadığı Halde, Ekonomik Bilgisizliklerini Gösterenlerden Öğrencilerimizi Korumaktır.
Kitap, Okuyucuları Ve Tabi Öğrencilerimizi İktisatçı Gibi Düşünmeye Ekonomik Olaylara Objektif Kalıplar İçinde Bakmaya Ve Analiz Yapmaya Yöneltebildiği Ölçüde Görevini Yerine Getirmiş Olacaktır.
Ekonomik Analiz Yapılırken Çağdaşlaşmanın Doğal Sonucu Olarak Matematik Araçlardan Yararlanılmaktadır. Kitapta Okuyucunun (Öğrencinin) Lise Matematik Bilgisini Gerektirecek Düzeyde Matematik Formülasyondan Yararlanılmıştır. Bundan Amaç Okuyucuya Somut Örnekler Verme Arzusudur. Yoksa Sosyal Bakımdan Fazla Bir Anlamı Olmayan Modeller Kurarak Matematik Denklemlere Başvurup Bir Fiskeyle Bilgisayar Ekranından Sonuçlar Alıp Akılları Karıştırmak Niyetinde Değiliz. Bu Marshall’In Deyimiyle Belki İyi Matematik Ancak Kötü İktisat Olur.
Kitapta Yer Alan 230 Dolayındaki Şekilde Okuyucunun (Öğrencilerin) Ekonomik Olay Ve Faaliyetler Arasında İlişki Kurmasına Yardımcı Niteliktedir. Bu Bakımdan Okuyucu (Öğrenci) Kitabı Okurken Önce Tanım Ve Açıklamaları İyice Kavramalı, Sonra Bunları Şekil Üstünde İncelemeli Ve Son Olarak Da Sayısal Örneklerle Somutlaştırmalıdır.

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir