Masallar (Bütün Ezop Masalları) (Karton Kapak) Pdf indir

tarafından
6
Masallar (Bütün Ezop Masalları) (Karton Kapak) Pdf indir


Masallar (Bütün Ezop Masalları) (Karton Kapak) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Masallar (Bütün Ezop Masalları) (Karton Kapak) kitabı 184 olarak çıkarılmıştır. Aisopos tarafından kaleme alınan Masallar (Bütün Ezop Masalları) (Karton Kapak) isimli kitap 9786053608967 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Masallar (Bütün Ezop Masalları) (Karton Kapak) kitabını 27.10.2018 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Masallar (Bütün Ezop Masalları) (Karton Kapak) pdf oku indir.

Masallar (Bütün Ezop Masalları) (Karton Kapak) pdf indir

Aisopos (MÖ VI. yüzyıl): Yoksul bir ailenin çocuğu olduğuna inanılan Aisopos bilinmeyen bir nedenle esir düşüp köle tüccarları tarafından satılmıştır. Zekâsı ve mizah kabiliyeti ile sahibinin takdirini kazanmış, dile getirdiği masallar aracılığıyla özgürlüğünü elde etmiştir. Doğadaki hayvanlar, bitkiler veya cansız varlıkların insanlar gibi düşünüp konuştuğu, tanrılarla bireylerin bir araya geldiği Aisopos masallarının özünde halk kitlelerinin yöneticilere üstü kapalı eleştiri ve itirazları saklıdır. Edebiyat eserlerinin genelde manzum olarak verildiği bir zamanda bu masallar nesir olarak söylenmiştir. Aisopos masallarını ilk
kez derleyip kitaplaştıran, İskenderiye Kütüphanesi’nin kurucusu Atinalı filozof Dimitrios Falireas’dır. Bu eserden geriye hiçbir iz kalmamıştır. En ünlü ardılı ise La Fontaine’dir, 12 kitapta topladığı 238 masaldan 124’ünde büyük miktarda Aisopos’tan esinlenmiştir. Delphoi kehanetlerini sahtekârlık olarak niteleyen Aisopos, rahiplerin iftirasına uğramış, hırsızlıkla suçlanarak ölüme mahkûm edilmiştir.

Masallar (Bütün Ezop Masalları) (Karton Kapak) kitap özeti

Masallar (Bütün Ezop Masalları) (Karton Kapak) pdf oku

Masallar (Bütün Ezop Masalları) (Karton Kapak) Pdf indir