background img
Eki 17, 2018
66 Views

Mahkum Prenses – Philippa Gregory Kitabını İndir

Written by

Mahkum Prenses – Philippa Gregory Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:
Katherine adında bir prensesin kaderini konu edinen “Mahkum Prenses” adlı roman Boleyn Kızı adlı kitabın yazarı tarafından yazılmış oldukça etkileyici bir tarihi dünya romanıdır. Katherine Aragonlu krallın kızıydı. Kaderinde prenses olmak vardı bu yüzden anlaşmalı bir evlilikle İngiltere varisi Prens Arthur ile evlendi. Arthur’un ailesi Katherine’yı istemiyorlardı ve genç prenseste bu kaba krallığın kültürüne hiç alışamamıştı ama her iki tarafta mecburdu ülkeleri için bu evliliğe. Nitekim zamanla daha ılımlı bir süreç geçere her iki tarafta hayatlarına alıştı. Tam bu sırada zamanla aşık olduğu prens ölünce Katherine’nın kader prensin küçük kardeşi hovarda Hanry ile evlenmek oldu.

 

Mahkum Prenses Hakkında

Aragonlu Katherine, Katalonya’da doğdu. Anne ve babasının aileleri krallar ve savaşçılarla doluydu, Aragonlu Katherine İspanyol İnfanta’ydı. O, İspanyol Prenses’ti. Üç yaşındayken, İngiltere Kralı VII. Henry’nin varisi ve oğlu, Prens Arthur’la nişanlandı. Galler Prensesi olmak üzere yetiştirilen Katherine, o uzak, nemli ve soğuk ülkeyi yönetmenin kaderi olduğunun farkındaydı.
Müstakbel kayın pederi Katherine’in ülkeye gelişine büyük tepki gösterdiğinde, genç prensesin hayata olan inancı sınanmıştı. Arthur daha ufacık bir çocuktu; yiyecekler bir tuhaf ve adetler de bir o kadar kabaydı. Katherine zamanla birinci Tudor hükümdarlığına alıştı ve Arthur’un karısı olarak sürdürdüğü hayat daha katlanılabilir bir hale geldi. Bu anlaşmalı evlilik beklenmedik bir şekilde narin ve tutkulu bir aşk yarattı.

Fakat bu çalışkan genç adam öldüğünde, Katherine kendi geleceğine yön vermek üzere yapayalnız kaldı. Ne olursa olsun kraliçe tacını giymeli ve kendi hanedanına hükmetmeliydi. Ama nasıl? Elbette Arthur’un eğlenceli ve şımarık erkek kardeşi Henry’yle evlenerek. Henry’nin hem babası hem de büyükannesi bu evliliğe tamamen karşıydı; Katherine’in gücü tartışılmaz ailesiyse yardımcı olacak gibi görünmüyordu. Ancak Katherine, annesinin kızıydı ve damarlarında aynı savaşçı kan akıyordu. Amacına ulaşmak için ne gerekirse yapmaya hazırdı; bu uğurda hayatının en büyük yalanını söyleyip bu yalana sadık kalmak zorunda olsa bile.

Mahkum Prenses Yorumlar

“Tarihi kurgu hiç bu kadar sürükleyici olmamıştı!”
-Mail on Sunday

Mahkum Prenses – Philippa Gregory Kitabını İndir Kitabını İndir

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir