background img
Eki 21, 2018
103 Views

Mahalleden Arkadaşlar – Selçuk Aydemir Kitabını İndir

Written by

Mahalleden Arkadaşlar – Selçuk Aydemir Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:
 

Özelikle son dönemde yaptığı başarılı komedi televizyon dizileriyle tanıdığımız Selçuk Aydemir’den sizi çocukluğunuza götürecek bir roman. Özelikle Murat Cemcir ve Ahmet Kurallar’ın baş rollerini oynadığı bir çok dizi ve filmden tanıdığımız senarist, sadece senaryo değil kitap konusunda da insanları kendine çekmeyi başarabildiğini görüyoruz. Bir çoğumuz hatırlar son gerçek çocukluk zamanlarımız olan 90’ları ve öncesini. Bilyeler, tasolar, seksekler mahalle bakkalları vs. liste uzar gider. İşte bu mahallerin birindeki 9 yaşında bir çocuğun kendini kabul ettire bilme çabalarını konu edinen, bu çocuğun her macerasında aslında o çocuğun siz olduğunuz bir kita.

 

Mahalleden Arkadaşlar Hakkında

Tabletlerin, akıllı telefonların olmadığı 90’lar… Belki de çocukların “çocuk”olduğu, “çocuk gibi” oynadığı son yıllar… Küçükçekmece’nin küçük bir mahallesinde kendisine idol olarak gördüğü “mahallenin reyisi” İsmet’in gözüne, dahası çetesine girmek için bin bir takla atan Selçuk’un, bu uğurda iki arkadaşıyla birlikte çete kurup mahallenin altını üstüne getirmesinin mizah dolu hikâyesi… Kardeş Payı, Düğün Dernek, İşler Güçler, Çalgı Çengi gibi unutulmaz film ve dizilerin senaristi Selçuk Aydemir, 9 yaşındaki bir çocuğun para kazanmak için bulduğu akıl almaz yöntemleri, yediği kazıkları, hayal kırıklıklarını, başarma hırsını ve bu hırs uğruna yaşadığı trajikomik anıları yine 9 yaşında bir Mahalleden Arkadaşlar, bakkalı, camisi, tozlu sokakları, terk edilmiş evleri, tatlı rekabetleri, has abileri, dırdırcı kadınları, fırlama çocukları, Amigaları, renkli civcivleri, fragmanlı sinemaları, halı saha maçları ile 90’ların mahalle hayatına kısa bir zaman yolculuğu vaat ediyor.

“Hey gidi günler…” demek de, “Bak, bunu ben de hatırlıyorum,” demek de, “Ayy, bunu biz de yapmıştık!” demek de serbest. Selçuk Aydemir’den eğlenceli, heyecanlı, doludizgin akan bir kitap…

 

Mahalleden Arkadaşlar – Selçuk Aydemir Kitabını İndir Kitabını İndir

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir