background img
May 3, 2018
77 Views

Leyla İle Mecnun – Burak Aksak Kitabını İndir

Written by

Leyla İle Mecnun – Burak Aksak Kitabının Açıklaması:

Leyla İle Mecnun – Burak Aksak

Leyla ile Mecnun – Burak Aksak

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

“Bir yanımız çöl bir yanımız deniz…”

 

“Zaman döngüseldir ve farklı seçimler yapsan da aynı hayatı yas¸arsın. Sana verilmis¸ bir ömür vardır. Bu dünyadaki zamanın bellidir. Ve her s¸ey bir denge içindedir. Biz… Daha dogˆrusu ben, o dengeyi bozdum…”

 

Aynı gün aynı hastanede doğmalarıyla başladı her şey. Bir hayatın birden fazla kez yaşanabileceğinin ve yarım kalmış her hikâyenin tamamlanmaya muhtaç olduğunun bir kanıtıydı onlar. Peki Mecnun bu sefer Leylasına kavuşabilecek mi? Yoksa yine çölde mi açacak gözlerini? Çünkü o çöl çaresiz âşıkların son durağıdır. Kavuşamayan âşıklar o çölde aralar sevdiğini, kavuşanlarsa emlakçı emlakçı dolanır dururlar, 2+1 kombili.

 

Yayınlandığı dönemde izleyicisini ekrana kilitleyen Leyla ile Mecnun, bu kez bambaşka bir hikâye ile sevenleriyle yeniden buluşuyor. Mecnun, İsmail Abi, Erdal Bakkal, Baba İskender, Yavuz Hırsız, Yedek Kamil, Gözlüklü Çocuk Kaan ve Aksakallı Dede bu kez bambaşka bir maceranın peşine düşüyor. O geminin geleceğine ilk günkü gibi inananların, sevdiği kızın gözlerinin içine bakarak ‘seni seviyorum’ diyemeyenlerin, kendi çölünde kaybolanların hikâyesi Leyla ile Mecnun Burak Aksak’ın kalemiyle yeni başlangıçlar için geri dönüyor.

Burak Aksak, 12 Eylül 1985’te İstanbul’da doğdu. Senarist, yönetmen ve oyuncu olarak da Burak Aksak yeni çıkan kitabıyla aynı zamanda başarılı da bir yazar.

 

İlköğrenimini Yedikule’de, orta öğretimini ise Koca Mustafa Paşa Lisesinde tamamlamıştır. Üniversite eğitimine ise Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde devam etmiştir. 2006 yılında kazandığı bursla Plato Film Okuluna girmiştir. Yazar ayrıca çeşitli bir eğitmen olarak çeşitli eğitimler de vermektedir. Bunlardan biri Ekol Drama Sanat Okulu’nda “Kamera Önü Oyunculuğu" eğitimidir. Televizyon hayatına kuzeni Selçuk Aydemir’le beraber senaristliğini yapıp yönettiği TRT’de yayınlanan Ramazan Güzeldir dizisiyle başlayan Burak Aksak, yine TRT’de Onur Ünlü’nün yönettiği Leyla ile Mecnun’un senaristliğini yapmıştır.

 

Uluslararası film eleştiri sitesi IMDb’de kullanılan 30.036 oy ile 9.3/10 puan alan Leyla ile Mecnun, sitenin en iyi televizyon dizileri listesinde ilk 10 içerisinde yer alan ilk Türk dizisi olmuş ve 4. sıraya kadar yükselmiştir.

Leyla ile Mecnun, 2011 yılında TRT ekranlarında yayınlanmaya başlamış, 3 sezon boyunca sevenleriyle buluşmuş, 104. Bölümle de sevenlerine veda etmiştir. Kitapta dizi sonrası Serkan Bozkurt’un hayat verdiği İsmail Abi, Cengiz Bozkurt’un canlandırdığı Erdal Bakkal gibi fenomenleşen pek çok karakterin bambaşka maceralarına tanıklık edecekseniz.

Katkıda Bulunanlar:

Editör: BÜŞRA HACISALİHOĞLU

Kapak Tasarım: SONGÜL KARAKOÇ

 

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir