background img
Mar 21, 2018
67 Views

Levent İle Şirin Okuma Yazma Öğreniyor – Mustafa Orakçı Kitabını İndir

Written by

Levent İle Şirin Okuma Yazma Öğreniyor – Mustafa Orakçı Kitabının Açıklaması:

Levent İle Şirin Okuma Yazma Öğreniyor – Mustafa Orakçı

 

Levent İle Şirin Okuma Yazma Öğreniyor – Mustafa Orakçı  1. Sınıf İlk Okuma Yazma Seti, “Ses Temelli Cümle Sistemi’ ne uygun olarak hazırlanmıştır. Öğrencilemizle birlikte eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşayacağınız bu çalışma, çocukların okulun ilk yılında okulu sevmesi ve öğrenmeyi hayat tarzı haline getirmesi adına önemli bir yapı taşı oluşturacaktır. Okuma yazma öğrenimi sonrasında öğrencilerin kelimeleri fotografik hafızayla tanıması ve anlayarak daha hızlı okuması amacıyla Takistoskop programını da sizlerin hizmetine sunduk. Eğlenerek, dikkat ve odaklanmasını derse yoğunlaştırarak, düşünme ve üretme becerilerini arttırarak, aileyi eğitimin içine gereği kadar çeken, öğretmene tam yardımcı, dinamik yapısıyla ilgiyi ve öğrenme ihtiyacını sürekli canlı tutan bir set hazırlayarak iyi eğitim alacak bireylerin temellerini sağlam atarak öğrencilere, öğretmenlere ve geleceğimize katkıda bulunmayı hedefledik.

 

Setin İçeriği;

 

Uyum Fasikülü (1 adet, 19X27 cm, 32 sayfa)Ses Kitapçıkları (15 adet, 19X27 cm, 16 sayfa + 7 adet, 19X27 cm, 24 sayfa, koparılabilir cilt)Matematik Çalışma Kitapçığı (2 adet, 19X27 cm, her biri 32 sayfa)Aile Katılımlı Ödev Yaprakları (19X27 cm, Her biri 4 sayfa 32 adet, koparılabilir cilt toplam 128 sayfa)Okumayı Seviyorum Öykü Dizisi (10 adet, 13,5X19,5 cm, Her biri 16 Sayfa)Minik Levent Hikaye kitabı (2 adet)

Timaş Çocuk yayınları tarafından hazırlanan bu sette yine Timaş Çocuk yayınları tarafından yayınlanan Levent ve Şirin serilerinin ana karakterleri yer almaktadır. Böylelikle öğrencilerin keyif alacakları bu öğrenme süreci geçirmeleri istenmiştir.

Levent ile Şirin Okuma Yazma Setinde 22 adet ses fasikülü yer almaktadır. Bu ses fasikülleri sayesinde okuma-yazmaya yeni başlayan 1. Sınıf öğrencileri hem sesleri yazıyla nasıl göstereceklerini hem de bu sesleri doğru bir şekilde nasıl çıkaracaklarını öğreneceklerdir. Ses fasiküllerinden oluşan setin ilk 7 fasikülü ünlü harflerin öğrenciye öğretilmesi ve kazandırılmasına odaklanmış olup 24 sayfadan oluşmaktadır. Geriye kalan 15 fasikül ise ünsüz harflerin ve bunların ses değerlerinin öğrenciye hem yazıda hem de sözlü dilde öğretmek için hazırlanmıştır. Bu 15 fasikülün her biri ise 16 sayfadan oluşmaktadır. Renkli ve resimli bir baskıdan oluşan bu fasiküller öğrencilerin sıkılmadan ve motivasyonlarını kaybetmeden öğrenme sürecini tamamlamaları için hazırlanmıştır. Fasikül boyunca öğrenciye kazandırılması hedeflenen sese yönelik birden çok etkinlik yer almaktadır. Bunlardan bazıları; gizli çizgi çalışmaları, dikkat etkinlikleri, gölgesini bulma, eşleştirme, eksiği tamamlama, boyama, görsel dikte, boşluk doldurma, kelime avı gibi etkinliklerdir. Mümkün olduğunca etkinlik odaklı bir öğretim sistemi hedeflenmiş, etkinlikler birbirini içerecek şekilde tasarlanmış ve bu şekilde öğrencilerin sıkılıp vazgeçmeleri engellenmeye çalışılmıştır. Ayrıca bu fasiküllerde renkli hece sistemi kullanılmış olup bu şekilde öğrencilerin hece kavramını kazanmasına yardımcı olmak istenmiştir.

 

Ses fasiküllerinin yanında Levent ile Şirin Okuma Yazma Öğreniyor setinin içerisinde 1 adet uyum fasikülü yer almaktadır. Setin içerisinde yer alan bu uyum fasikülleri dönem başında ya da yaz tatili sonrası yeni döneme hazırlanırken kullanılabilir, öğrencilerin kas ve motor becerilerini gelişimine katkı sağlayıp bu süreci hızlandırabilir. Setin içerisinde yer alan bu uyum fasikülü sayesinde öğrenciler yazı çalışmalarına başlamadan önce çizgi çalışmaları yapacak ve motor becerilerini güçlendirecektir. Ayrıca dikkate yönelik hazırlanmış bu çizgi çalışmalarıyla yalnızca motor becerilerini geliştirecek etkinlikler değil, dikkat etkinlikleri de yapmış olurlar.

Levent ile Şirin Okuma Yazma Öğreniyor setinin içerisinde yer alan bir diğer önemli kitap seti ise 2 adet Matematik kitapçığı setidir. 1. Sınıf ders müfredatında yer alan tüm konuları içeren bu iki kitapçıktan her biri 32 sayfadan oluşmaktadır. Bu iki kitapçığın öğrencinin matematik eğitimi sırasında kullanılması onun bu süreçteki öğrenimi hızlandırıp kolaylaştıracaktır. Renkli çizim ve görsellerle güçlendirilmiş bu set ayrıca toplama ve çıkarma hesapları da öğrenciye verilmiştir.

Levent ile Şirin Okuma Yazma Öğreniyor setinin içerisinde tüm bunlardan başka bir de 10 adet öykü kitabından oluşan bir set yer almaktadır. Bu öykü kitapları sayesinde öğrenciler ses fasikülleri aracılığıyla öğrendikleri ses ve harfleri pekiştirebilir, okumayı öğrenme sürecini hızlandırmak için pratikler yapabilirler. Ayrıca okumaya geçmiş öğrencilerin okuma hızlarını arttırmak için de başvuracakları birer kaynaktır. Hece sistemiyle oluşturulmuş bu öykü kitapları öğrencilerin adım adım okumasını da kolaylaştırır.

Levent ile Şirin Okuma Yazma Öğreniyor setinin içerisinde öğrencilerin okuma ve yazmayı öğrenme sürecinde ihtiyaç duyacakları her türlü materyale yer verilmeye çalışılmıştır. Bu nedenle setin içerisinde 1 adet güzel yazı defteri de yer almaktadır. Bu güzel yazı defterinde yazı yazmaya yeni başlayacak öğrencilerin harf ve şekilleri çizerken yaşadıkları zorluklar göz önünde bulundurularak satır araları geniş tutulmuştur.

Son olarak setin içerisinde her biri 4 sayfadan oluşan 32 adet Aile Katılımlı ödev yaprakları yer almaktadır. Bu ödev yaprakları her gün için düşünülmüş olup öğrencinin sıkmadan kazanımına devam etmesi amaçlanmıştır. Çek-kopart şeklinde hazırlanmış bu ödev yapraklarının her biri 4 sayfadan oluşmaktadır ve her bir ödev yaprağının başında nasıl uygulanacağına dair yönergeler yer almaktadır. Böyle anne-babalar da evde çocuklarının okuma ve yazma sürecine kolaylıkla dahil olup onlara yardımcı olabileceklerdir.

 

 

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir