background img
Ara 20, 2018
95 Views

Lego Asla Sadece Lego Değildir Kitabını İndir

Written by

Lego Asla Sadece Lego Değildir Kitabının Açıklaması:

Lego Asla Sadece Lego Değildir

Gerçeği Tuğla Tuğla Örmek

Lego, Nesilden Nesile Aktarılan Oyuncak Yapılandırma Parçası Olarak Bilinir. Günümüzde Lego; Televizyon Programlarından Sinema Filmlerine, Şirket Eğitim Programlarından Eğitsel Robotik Programlara, Fan Zirvelerinden Elbise Ve Aksesuarlara Kadar Uygulamalarıyla Çoklu Medya Fenomeni Olmuştur. Hatta Cambridge Üniversitesi’Nde Lego Profesörlüğü Ünvanı Bulunmaktadır.

Lego Bir Oyuncaktan Çok Daha Fazlasıdır. Hatta Diyebiliriz Ki Lego Asla Sadece Lego Degildir. Peki Böylesine Bir Büyüklük Atfetmemize Rağmen Lego’Nun Felsefi Bir Yönü Var Mıdır? İlk Bakışta “Yoktur” Demek Kolay. Sonuçta Küçük Bir Plastik Parça Ne Kadar Derin Anlamlar Taşıyabilir Ki? Bu Kitap Size Bunun Öyle Olmadığını, Lego’Nun Derin Ve Bilge Konular İçerdiğini Anlatıyor. Çünkü Lego’Larla Oynamak Kafayı Çalıştırmak Ve Düşünmektir.

Lego Parçaları Tabii Ki Görünen İşlev Olarak Oyuncak Yapmak İçin Kullanılabilir. Legolarla, Masa Sandalye, Otomobil, İtfaiye Yapabilirsiniz. Ama Legolarla Benzinlik, Sirk, Uzay İstasyonu Da İnşa Edebilirsiniz. Bunları Yaparken Fark Edersiniz Ki Legolar Sıradan Günlük Dünyamızı İnşa Etmiyor Aynı Zamanda Hem Bizim Hem Çocuklarımızın Hayal Gücünün Sınırlarını Zorluyor. Lego Her Birimizi Sanatın Hayal Dolu Dünyasına Yolculuğa Çıkarıyor.

Lego Asla Sadece Lego Degildir Kitabında Lego’Nun Görünmeyen Yönleri Üzerine Ufuk Açıcı Denemeler Bulacaksınız. Yaratıcılık Ve Oyun, Tüketim Ve Kültür, Özgünlük Ve Kimlik, Mimari, Matematik, Fikri Mülkiyet, Ekonomi Ve Toplumsal Cinsiyet Rolleri Gibi Konuların Lego Dünyası İle Bağlantılarını Ortaya Koyan Bu Denemeleri Okuduktan Sonra Siz De Lego Asla Sadece Lego Degildir Düşünce Ekolüne Katılacağınıza Emin Olabilirsiniz.

Lego®, Lego Grup Şirketleri’Nin Ticari Markası Olup Hiçbir Şekilde Elinizdeki Kitapla Sponsorluk, Yetkilendirme, Destekleme Anlamında Bağı Yoktur.

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir