Lale Cangal kimdir? kimdir, nereli, kaç yaşında?

tarafından
8
Lale Cangal kimdir? kimdir, nereli, kaç yaşında?


Lale Cangal kimdir? Kimdir, biyografi sitemizde Lale Cangal kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Lale Cangal kimdir? kaç yaşında?, Lale Cangal kimdir? memleketi neresi, Lale Cangal kimdir? evi nerede, Lale Cangal kimdir? nereli, Lale Cangal kimdir? instagram, Lale Cangal kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Lale Cangal nereli? Kaç yaşında?

Lale Cangal kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu? Lale Cangal yer aldığı diziler? Lale Cangal evli mi, kiminle evlendi, eşi, sevgilisi? Cemal Hünal eşi Lale Cangal kim, çocuğu var mı? Lale Cangal boy kilo yaş bilgileri. Lale Cangal ile ilgili araştırılanler, kariyeri, kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Lale Cangal yaşamı ve biyografisi

Lale Cangal Türk dizi, tiyatro ve sinema oyuncusudur. Dizi ve sinema oyuncusu Cemal Hünal’ın eşidir. Oynadığı dizi ve filmlerle tanınmaktadır.

Lale Cangal 1 Haziran 1981 senesinde Hollanda’da dünyaya gözlerini açtı. Çocukluk senelerı Hollanda’da da geçti. Eğitim yaşamına İstanbul’da başladı. Lise eğitimini bitirdiktan sonra üniversite eğitim hayatına Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Keman Bölümünde sürdürmeye başladı.

Lale Cangal kameraların karşısına ilk kez 2005 senesinde “Emret Komutanım” dizisiyle adı attı. 2009 senesinde “Dudaktan Kalbe” dizisinde rol aldı. 2010 senesinde “Herkes mi Aldatır” sinema filmi ile beyazperde de boy gösterdi.   2011 senesinde “Yeniden Başla” 2015 senesinde “Kurtlar Vadisi Pusu” ve 2016 senesinde “Benden Baba Olmaz” filmlerinde rol aldı. Yakın gelecekte 2017 senesinde “Araf Zamanı” dizi kadrosuna dahil oldu. 2018 senesinde “Gülperi” dizisinde 2019 senesinde “Annem” dizi kadrosuna müdahil olan isim oldu.

Lale Cangal 2011 senesinde oyuncu Cemal Hünal ile nikah masasına oturdu. Bu evliliklerinden 2018 senesinde Doğan Atilla adında bir erkek çocukları dünyaya gözlerini açtı.  

Lale Cangal boyu 1.68 cm kilosu 57 kg burcu İkizler.

Lale Cangal dizileri ve filmleri

Lale Cangal yer aldığı diziler? Lale Cangal hangi dizilerde oynadı?

  • 2019 Annem
  • 2018 Gülperi
  • 2017 Araf Zamanı
  • 2016 Benden Baba Olmaz
  • 2015 Kurtlar Vadisi Pusu
  • 2011 Yeniden Başla
  • 2010 Herkes mi Aldatır 
  • 2009 Dudaktan Kalbe
  • 2005 Emret Komutanım